Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 10.7.2018 4N1K
4N1K

Gazetelerin televizyon yazarları,  bugün köşelerinde ne yazdı?
 

'Böyle de koca olur mu?' dizisi
Sina Koloğlu

Show Tv'de başlayan ‘Meleklerin Aşkı’nın hikayesi, “Absürd” dedikleri durumdan yola çıkıyor. ‘Necmettin o aileye nasıl damat olmuş?’ ve ‘Melike o adamı nasıl almış?’ gibi sorular, dizinin hareket noktası... Bir nevi ‘Recep İvedik’ Necmettin, emekli hakime Rukiye Efe’nin (Oya Başar) damadı oluyor.

Üst kademe bürokrat bir aileye ‘hanzo damat’ olarak giriyor. Diziyi götüren de damat Necmettin (Toygan Avanoğlu)... ‘Deli dolu, eli yüzü düzgün bir yazlık dizi yapalım’ demişler. Fikir de fena değil, en azından ‘zengin şımarık oğlan ve minyon romantik kız’ şablonunun dışında... Orada da gençler, büyüklerin hikayesi içinde eriyip, gidiyor.

yazının devamı>>


 

 

‘4N1K’... Yeni nesli anlama kılavuzu
Yüksel Aytuğ/p> Büşra Yılmaz, gençlerden en ilgi gören yazarlardan. Her yıl kitap fuarlarında izdiham yaşanmasına sebep oluyor. Gençler ondan bir imza alabilmek için adeta kendilerini parçalıyorlar.
Büşra'nın yazdığı kitaplardan biri olan '4N1K'nın filmi, önceki sezonun en popüler yapımlarından biri oldu. Bu yıl çekilen ikincisi de önemli izlenme sayılarına ulaştı. Baktılar ki genç izleyici nezdinde sağlam bir karşılığı var, hoop dizi olarak ('4N1K: İlk Aşk') hemen FOX ekranlarına transfer ettiler.
Gördüm ki, Büşra'nın kitapları ve '4N1K' film serileri daha uzun süre gençlerin ilgi odağı olacak.

yazının devamı>>

Gazetelerin televizyon yazarları,  ikinci sezonunun  sonunda ekrana veda eden Vatanım Sensin dizisinin finali için ne söyledi?
 

 

 

Çarkıfelek ağlattı
Ali Eyüboğlu

Rakiplerine oranla daha şanslı ve bilgili olanlara çeşitli hediyeler kazandıran, stüdyodakiler gibi ekran karşısındakileri de eğlendiren bir yarışma insanı ağlatır mı? Geçtiğimiz cuma ‘Çarkıfelek’te izlediğim Gizem adlı genç yarışmacı, iki eliyle göğsünde sıkı sıkı tuttuğu zarftaki otomobili kaybedince, hıçkıra hıçkıra ağladı.
Finale kalan Gizem’in, çeşitli renklerdeki zarflardan birini seçmesi gerekiyordu. O, stüdyodakilerin favorisi olan zarfı değil, hislerine güvenerek yeşili seçti.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm 4N1K Bilgileri