Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 8.7.2018 Meleklerin Aşkı
Meleklerin Aşkı

Gazetelerin televizyon yazarları,  8 Temmuz 2018 Pazar günü, köşelerinde ne yazdı?
 

Meleklerin Aşkı bu yazın en farklı işi
Oya Doğan

Öncelikle dizinin jeneriğini duyduğum an Aşk Yeniden başlıyor zannettiğimi itiraf etmeliyim. Müziği, jenerik tasarımı fazlasıyla benziyordu. Fakat iş konusuna gelince bugüne kadar izlediğimiz tüm romantik komedilerden farklı bir yere koyarım Meleklerin Aşkı’nı... Çünkü bu defa sakar, sevimli, iyilik abidesi taraf kadın değil erkekti. O nedenle romantik komedilerde ezber bozdu. İstanbul’da aşırı yağmurlu bir gecede bir kadın oğlunu huzurevinin önüne bırakır ve oradaki yaşlılar tarafından bebek bulunur. O nedenle de adı Yağmur olur. Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilmeyen, Hadiye Orhan tarafından evlat edinilen ve 23 sene boyunca huzurevinde yaşayan Yağmur okulunu bitirince de orada kalmak ister. Yaşlılardan sorumlu olan Yağmur’un huzurevine Rukiye’nin gelmesiyle hem huzurevi, hem de Yağmur’un gönül dünyası karışır.

yazının devamı>>


 

 

Postmodern ‘bip’leme
Sina Koloğlu

Her türlü argoyu ‘bip’lemek bir zorunluluk bizim ekranda... FOX’un yeni gençlik dizisi ‘4N1K İlk Aşk’ta bu duruma doğal bir yöntem bulmuş. Gençler küfür ederken, beton kazma makinesi çalışıyor ya da düdüklü tencere ötmeye başlıyor. Olmadı, Boğaz’dan geçen tanker devreye giriyor. Gündelik yaşamın kendi sansürleri... Belirteyim bu yazın ilgi çeken işlerinden biri olmaya aday bir dizi..

Plaja gelip, denize girmemek
Star TV’de ‘Geleceğin Starı’ başladı. Plaj skeçlerine denk geldik. Bütünü kum, güneş ve deniz atmosferinde geçiyordu. Hava sanırım hayli sıcaktı. Ev ahalisi, “Plaja gelmişler ama denize girmeye niyetleri yok” yorumu yaptı. Ortada mayo da görünmüyor, bıraksan gireceklerdi de...

yazının devamı>>


 

 

‘Geleceğin Starı’ starın geleceği
Yüksel Aytuğ

Format yokluğunda, oyunculuk yarışmaları yeniden hortladı. Star TV'de perşembe akşamı gala yapan 'Geleceğin Starı', 16 genç yetenekten 'star' yaratmak için yola çıkan bir yarışma. İlk gece reytingleri ne yazık ki pek iç açıcı değildi. (Total'de 18'inci, AB grubunda 7'nci oldu) Nedenlerine gelince... Öncelikle, bu tür yarışmalarda gençler yarışıyor gibi görünse de asıl performans sergilemesi gerekenler jüri üyeleridir. Hamdi Alkan, yönetmenlik ve yetenek keşfinde iyidir. Nurgül Yeşilçay hem dobradır, hem iyi resim verir. Fırat Parlak ise 'Arkadaşım' serisi ile tiyatro-televizyon kombinesini formüle etmiş bir isimdir. Ama bu kadarı bir yarışma programını kurtarmaya yetmez. Ben jüriyi biraz renksiz ve etkisiz buldum.

yazının devamı>>


Paylaş

Köşe yazarları Meleklerin Aşkı hakkında ne yazdı?

 

Tüm Meleklerin Aşkı Bilgileri