Tv yazarları bugün ne yazdı?

1001 Dizi 3.7.2018 Diriliş
Diriliş

3 Temmuz 2018 Salı günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Yeni pazarlara açılıyor
Sina Koloğlu

‘Diriliş Ertuğrul’un yayınlanan bölümlerinin pazarlama çalışmaları devam ediyor. Son olarak, Özbekistan Zor TV, Moldavya N4 kanalı ve Bosna Hersek Hayat TV, bu diziyi listesine ekledi. Ayrıca Moğolistan’ın NTV kanalı da projeyi satın aldı.

HİNT PAZARINA GİRDİK
Hint dizileri, ülkemizde Kanal 7’de izleniyor. Hint pazarına kendi projelerimizi satmaya başladık. Hindistan’ın en büyük medya kuruluşu Times Internet, üç Türk dizisini aldı: ‘Cennet’ (Romanya, Litvanya, Kazakistan, Bulgaristan ve Gürcistan’a satıldı), ‘Cesur ve Güzel’ (70 ülkede gösteriliyor) ve ‘Yeni Gelin’... (Doğu Avrupa, MENA ülkeleri Güney Doğu Asya ülkelerine satıldı.)

yazının devamı>>


 

 

TV8'den bir dizi ve ‘Master Chef’ atağı
Ali Eyüboğlu

Dünyada birçok televizyon kanalında prime time kuşağında yayınlanan ve iyi reyting alan yemek programı ‘Master Chef’, yeni yayın döneminde Türkiye’de de olacak.

TV8’in yarışmayı ne zaman başlatacağı, hangi günlerde yayınlayacağı ve yapımcısı belli. Eylülde başlayacak yarışma, cumartesi ve pazar akşamları ekrana gelecek. Yapımcılığını, TV8’in gündüz kuşağında yayınlanan ‘Gerçeğin Peşinde’, ‘Yemekteyiz’ ve ‘Survivor Panorama’ gibi birçok programı çeken Bloom Medya ve Uygar Ataş üstlenecek. Yarışmada görev yapacak üç jüri üyesinin kimlerden oluşacağı ise önümüzdeki günlerde belirlenecek.

yazının devamı>>


 

 

‘Çılgın Türk’ Acun Ilıcalı
Yüksel Aytuğ

Acun Ilıcalı ve Acun Medya ekibi için belki de hayatlarının en zor ama aynı zamanda en gurur verici sezonu geride kaldı. Beş ayrı ülkede haftanın neredeyse her günü reyting listelerinde birinci olmak için ancak Acun gibi bir 'Çılgın Türk' olmak gerekiyordu.
Şimdilerde Meksika'yı sallayan Acun Medya programı 'Exhatlon' ('Survivor'ın tamamen performansa dayalı türü), bana göre dünya televizyon tarihinde bir devrim niteliği taşıyor. İşte şuraya yazıyorum; Acun'un bu programı tüm dünyayı saracak, modern çağın gladyatör dövüşü olacak ve neredeyse olimpiyatların çağdaş bir televizyon versiyonu olarak büyük önem kazanacak.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Diriliş Bilgileri