Tv yazarları bugün ne yazdı?

1001 Dizi 12.6.2018 Kalbimin Sultanı
Kalbimin Sultanı

10 Haziran 2018 Pazar günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Türk dizi tarihinde ilk kez!
Mesut Yar

Yarın ekrana yeni bir iş daha geliyor. Star TV’de yayınlanacak dizinin adı “Kalbimin Sultanı”... Tarihi bir romandan esinlenilmiş olunsa da masalsı bir dünyaya sahip. Ve Türk TV tarihinde de çok acayip ilkleri var. Sayalım...

İlk Türk-Rus ortak yapımı dizi. Ana yapımcı MayaTV International Productions, Rus ortak ise dünyaca ünlü enerji şirketi Gazprom’un medya ayağı KIT Medya. Rusya’da ilk defa bir Türk dizisi prime time diliminde yayına girecek. Rusya’daki kanal ülkenin en çok seyredilen kanalı Pervy 1. Proje orada Eylül’de yayında olacak.

Dizi yayına girmeden ilk pilot bölümü farklı bir model ile izleyici karşısına çıktı ve geçer not aldı. Türkiye’de farklı alanlarda kullanılan ‘nörobilim’ ışığında EEG testleri yapıldı.

yazının devamı>>


Suudiler daha işin başında'
Sina Koloğlu

Suudi Arabistan tartışmaları, daha buralarda... MBC, bizim dizilere ambargo koyan Arap kanalı. Daha doğrusu emir, veliaht Prens Salman’dan gelmişti. Arap pazarından darbe yediğimiz bir gerçek. Bu kanal çok önemli. Bunu bir kenara bırakalım, yukarıdaki tartışma çerçevesine dönelim. ‘Çarşafla mı çıkıyorduk dışarı, yoksa çıkmıyor muyduk?’, ‘Sinema var mıydı, yok muydu?’, ‘Gece, erkek komşusunun evinden çıktı mı çıkmadı mı?’. Şu ‘Yasak Elma’ dizisini izleseler, kafayı sıyırırlar. Ender’in aşkı Sinan Argunlar’ın kızı Zehra’yı kafalamış. Eve ‘damat’ olarak giriyor. Hep beraber masaya oturuyorlar. Halit (Talat Bulut), yeni eş Yıldız, eskisi Ender... Zehra, Ender’in aslında bitmeyecek gizli sevgilisi Sinan, Halit’in ilk eşinden kızı Lila, Ender’den oğlu Erim... Suudiler, daha bu aşamalara gelecek. İşin çok başındalar...

yazının devamı>>


 

 

Dostları Demet Akbağ'ı anlattı
Ali Eyüboğlu

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yaz da, şov dünyasının ünlülerine yapılan şakaların azmettiricisi ve sunucusu Demet Akbağ’ı, en samimi olduğu sanatçılar anlatsa, acaba nasıl bir portre çıkar ortaya? Tezgah dergisi, üçüncü sayısında bunu yaptı. Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer, Altan Erkekli, Çağan Irmak, Sermiyan Midyat, Murat Şeker ve Ezel Akay’ın Akbağ için yazdıklarını keyifle okuyunca, paylaşmak istedim. Yılmaz Erdoğan’ın ‘Bacım’ başlıklı yazısından:
“Bünyemin, kalbimin her yerinde parmak izi var onun...
...Hepimizin hayatına bir yerinden temas etmiş ve etmekte olan, hayatımızın pek çok anını, olduğundan daha güzel yapan, işinin işçisi büyük bir sanatçı.”

yazının devamı>>Paylaş

 

Tüm Kalbimin Sultanı Bilgileri