Tv yazarları bugün ne yazdı?

1001 Dizi 10.6.2018 İstanbullu Gelin
İstanbullu Gelin

10 Haziran 2018 Pazar günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Final gibi sezon finali izledik
Oya Doğan

Bu sezon gerçekten bizi hikayesiyle sürükleyen pek çok dizi izledik ama bir dizi var ki, çıtayı çok yükseğe koydu. Senaryosu, rejisi, oyunculuk performansları ve prodüksiyonuyla tartışmasız eleştiriye mahal bırakmayan tek diziydi İstanbullu Gelin. Çünkü hikaye bizi bir çıkmazın içine sokup orada bırakmadı. Faruk ve Süreyya arasında sıkışmış bir aşkı izlemek yerine hikayesini katman katman açtı. Her karakterin bu hikayede söyleyecek bir sözü vardı. Herkesin bir acısı vardı ve bu acılar ortaya çıkacağı günü bekliyordu.Hayatta yaratıcı insanların karın ağrıları olduğuna inanırım. Karın ağrısı aslında çekilen acının akması gerektiğinin ilk belirtisidir. Deniz Akçay Katıksız’ı çektiği Köksüz filmiyle tanıdım. Kaleminden, rejisinden ve karın ağrısından çok etkilenmiştim.

yazının devamı>>


 

Alelacele sezon finalleri
Mesut Yar

Bu hafta birçok dizi sezon finali ya da final yaptı. Haftanın son gününde rahatlıkla arkalarından konuşabilirim... “Kadın” (FOX) sezon finaliyle bir dolu düğümü üst üste atarak aramızdan ayrıldı. “Ufak Tefek Cinayetler” (Star TV) “katil kim?” sorusunun yanıtını önümüzdeki sezona erteledi...

“Avlu” (Star TV) haftanın en yüksek reytingli finalini yapan dizilerden oldu. Çok geç başladığı yarışı en önce bitirdi. Belli ki işin kaymağını önümüzdeki sezon yiyecek... “Mehmetçik Kutulamare” (TRT 1) son zamanlarda düşen reytinglerine rağmen gelecek sezonun vizesini aldı ki sanırım diziyi takip edenler için bu iyi bir haber...

yazının devamı>>


Bu üçüncü finaliydi
Sina Koloğlu

Ahmet Mümtaz Taylan, sosyal medyadan “Bir sezonda iki final yapmamalıydın” yorumunu aldığını açıkladı. Seyirci hep haklıdır... Kendisi de “Üçüncü finalden göz kırpmak üzere, akşam görüşürüz” diye bir mesaj atmış Twitter’dan... ‘Hayat Sırları’ 11’inci, ‘İnsanlık Suçu’ ise sekizinci bölümle final yaptı. ‘Vatanım Sensin’in son bölümünde oyuncuyu Kazım Karabekir Paşa rolünde izledik. İki dizide başından sonuna kadar yer aldı, ‘Vatanım Sensin’e de ‘aradan’ girdi.

yazının devamı>>


 

Anketler ‘Adem Kılıççı’ diyor
Yüksel Aytuğ

Geçen hafta bizim meşhur Zap'tiye kutucuğunun içine bir ironi sıkıştırmıştım. 'Seçimlerin falına bakan anket şirketleri 'Survivor'ı kimin kazanacağıyla ilgili bir anket yapsalar ya' demiştim. Eee malum, memleketin bir yarısı Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimiyle ilgilenirken, kalan yarısının aklında 'Survivor'ı kimin kazanacağı var. Vallahi abartmıyorum. İnanmayan, Cumhurbaşkanı adaylarının katıldığı açık oturumlarla, 'Survivor' yayınlarının reytingini karşılaştırsın! Haydi bir örnek daha vereyim: 'Survivor'ın geçen yıllardaki finalinde, Kıbrıs'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminden daha fazla oy kullanılmıştı.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm İstanbullu Gelin Bilgileri