Tv yazarları bugün ne yazdı?

1001 Dizi 6.6.2018 Yasak Elma
Yasak Elma

6 Haziran 2018 Çarşamba günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Yasak Elma hızını sürdürürse gelecek sezon zirveye oturur
Oya Doğan

Yasak Elma, 19 Mart Pazartesi akşamı başladığında bu işin mayasının çok sağlam olduğunu, insanların silah ve çatışma arasında nefes alacakları bir diziye ihtiyaçları olduğunu yazmıştım. Ben izlerken kafam dağılmıştı. Formüller klişeydi ama oyunculuklar, prodüksiyon ve tasarım izleyiciyi işe çekiyordu. Fakat asıl alamet-i farikası hızıydı. İkinci bölümü izledikten sonra dizinin yükseleceğini anlamıştım. Gerçekten de öyle oldu! İlk bölümüyle Tüm Kişiler’de 3.92 reyting alarak 8’inci olan Yasak Elma, ikinci bölümüyle 5 reyting barajını geçti. Sonra da önlenemez yükselişi başladı. Her hafta üstüne koyarak devam etti, 6 reytingi geçti.

yazının devamı>>


Dizilerde pişti olmak
Sina Koloğlu

Dizi bolluğunun bir diğer belirtisi de, kılık kıyafette görülüyor. O kadar elbise giyilip çıkarılınca, bazen ‘pişti olma’ durumu oluyor. Star TV’de ‘Jet Sosyete’ de Gizem’in (Gülse Birsel) giydiği kıyafet, bir baktık, pazartesi ‘Yasak Elma’da Ender Argun’un (Şevval Sam) üzerinde... O kadar çok dizi var ki, kılık kıyafetten sorumlular bile, zamana karşı yarışıyor.

Ülgen aynı anda iki dizide
iki kanalda birden gördük. İşin esprisi ama bu kadar çok dizinin olduğu bir zamanda, hiç de tesadüf değil. atv’ de ‘Kocaman Ailem’in geçtiğimiz perşembe günü ilk bölümü yayınlandı.

yazının devamı>>


Hangi diziler reyting kaybetmiş?
Mesut Yar

Dizilerin haftalık karneleri geldi. Hemen bakalım. İlginç bir ayrıntı var. Toplam izleyicide düşüş gösteren diziler AB grubunda yükselmiş. Acaba kim reytinglerini nereye kaptırdı? Neyse...
Toplam izleyici grubunda “Sen Anlat Karadeniz” (atv) ve “Kadın” (FOX) düşüşle listenin ilk iki sırasına oturmuş. Hemen ardından gelen “Diriliş Ertuğrul” (TRT 1), “Söz”ve “Avlu” (Star TV) reytinglerini yükseltmiş...

AB grubunda ise ilk üç sıradaki “Diriliş Ertuğrul”, “Kadın” ve “Sen Anlat Karadeniz” çıkışta görünüyor. “Ufak Tefek Cinayetler” (Star TV) reyting kaybına uğramış. Ardından gelen “Avlu” ise çıkışını sürdürüyor...

yazının devamı>>


‘Hulusi Bey’in ‘Milyoner’ macerası
Yüksel Aytuğ

Atv'nin yeni dizisi 'Kocaman Ailem'in henüz ilk bölümüyle izleyicilerin gönlünü fethetmeyi başaran usta oyuncu Levent Ülgen, cumartesi akşamı 'Kim Milyoner Olmak İster?'de yarıştı. Genel kültürüyle de izleyenleri etkileyen 'Kocaman Ailem'in 'Hulusi'si Ülgen, yarışmada kazandığı 60 bin lirayı çocuklar yararına bir hayır kurumuna bağışlayarak yüreğinin de 'kocaman' olduğunu gösterdi.
Ben de, birçok kişi gibi Levent Ülgen'in Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu olduğunu bu yarışma sayesinde öğrendim. Yarışmanın sunucusu Murat Yıldırım da Yıldız Makine Bölümü'nü bitiren bir mühendisti.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Yasak Elma Bilgileri