Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 28.2.2018 Adı Zehra
Adı Zehra

28 Şubat 2018 Çarşamba günü gazetelerin tv köşelerinde yer alan köşe yazıları 

 

Adı Zehra nasıl başladı
Oya Doğan
 

NTC Medya-Mehmet Yiğit Alp’ın yapımcılığını, Bekir Baran Sıtkı, Murat Emir Eren, Rana Mamatlıoğlu’nun senaristliğini, Taner Akvardar’ın yönetmenliğini üstlendiği Adı Zehra cumartesi akşamı Fox TV’de ilk bölümüyle görücüye çıktı.Zeynep Çamcı, Alican Yücesoy, Hatice Aslan, İnanç Konukçu, Seda Güven, Hakkı Ergök, Emre Kıvılcım, Ali Meriç, Güneş Hayat, Sohel Altan Gol, Hakan Altuntaş ve Ülkü Hilal Çiftçi’nin rol aldığı dizi; Tüm Kişiler’de 4.33 reytingle 8’inci, AB’de 3.83’le 7’nci, ABC1 20+ kategorisinde ise 4.45’le 5’inci oldu.

yazının devamı>>İnternette bu dizileri izliyoruz
Sina Koloğlu
 

Bizde rakam bulmak zordur. İnternet ortamında, ‘Kim hangi diziyi ne kadar izliyor?’ sayısını da yine elin gâvurundan elde ettik. Television Business International dergisinin sitesinde, ‘Türkiye’de İsteğe Bağlı İzleme Top 10 Listesi’ (12-18 Şubat 2018 tarihleri arasında) verildi. Hem genel hem de platformlardaki durum... İnternet ortamında en çok izlenen dizi, ‘The Walking Dead’ (16 milyon 231 bin 36 kişi.) İkinci sırada, içeriğiyle adından çok söz ettiren İspanyol dizisi ‘La Casa de Papel’ yer alıyor. (12 milyon 545 bin 586 kişi.)  

yazının devamı>>


Artık nasıl dolmuşlarsa...
Mesut Yar
 

“Çukur” (Show TV) dizisinde ilginç şeyler oluyor. Göndermelerle dolu bir bölüm izledik. Dizi yanıt hakkını da kullandı, espri de yaptı. Belli ki dizide imzası olanlar iyiden iyiye dolmuş... Sena’nın Yamaç’a, “Şimdi seni burada öperdim ama ceza falan yazarlar” diyerek öpüşme sahnesine ağır ceza veren RTÜK’e (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) gönderme yapmasını anlamak zor olmadı...

yazının devamı>>'Nefes', 'Meryem'in nefesini kesti
Yüksel Aytuğ
 

Atv'de yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren fenomen haline gelen 'Sen Anlat Karadeniz', bana göre tartışmasız yılın dizi olayıdır. Zira dizi, sadece bir televizyon yapımı olmakla kalmayıp kadına şiddete karşı başlatılan savaşın bayrak direği haline gelerek önemli bir sosyal sorumluluk kampanyası haline de dönüştü. 'Sen Anlat Karadeniz'in reytinglerde çok güçlü bir rakibi vardı; TRT 1'de yayınlanan 'Diriliş: Ertuğrul'.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Köşe yazarları Adı Zehra hakkında ne yazdı?

 

Tüm Adı Zehra Bilgileri