Aşk Elimden Oluk Oluk Akıyorken

Uzunçorap 5.12.2015 Kiralık Aşk
Kiralık Aşk

#KiralıkAşk Vol. 24
Üzerinden bir gün geçtikten sonra, bölümden şu an itibarıyla kalan tat şöyle: Hafif.. mutluluğa yakın bir his. Bir parfümün sıkıldığında havada görünmeyip de incecik, tül perdemsi dokunuşuyla algılanması gibi...  Yani çok coşkulu bir mutluluk değil ama sınırın mutluluğa yakın kısmında. Üzmeyen, hafif mutlu eden bir bölüm oldu. 

 
Üzmedi çünkü bu bölümde Defne Ömer'le tartışmadı, bir zik zak da yapmadı. Gerçi Chérie firmasının bir skandal ve kriz sebebi olacağı, sahile yaklaşmış bir savaş gemisi gibi net ama en azından dizide bunu şimdilik olumlu olarak veriyorlar. 
 
Ömer'in eski aşkı yok ya da aşkının eski ateşi yok ama seviyora yakın bir halde. Sanki Ömer, Sinan'ın hamlesiyle Passionis'in karşı karşıya kaldığı tsunaminin ve o dönemde gece gündüz mesai yapmanın getirdiği manevi ve fiziksel yorgunluğunu bir türlü üzerinden atamadı. Zaten o sıralar Defne yüzünden içi karmakarışıktı. İz çıkıp gelmişti. Defne Ömer'i terketmişti ama İz'i kıskanıyordu. Bir de üstüne Sinan'ın tasarımları Deniz'e vermesi, arkasından Passionis'i kaybetmesi vs. derken peşpeşe gelen bir sürü darbe, önceki yüksek enerjisini, hayat mücadelesinden yorulmuş durgun bir enerjiye çevirdi. Ama bütün bu sebepler içinde Ömer'i asıl yoran Defne olsa gerek. Yoksa Defne'nin de aşkının coşkusunu çevre etkilerle kaybettiğini düşünüp Defne'ye hak vermek gerekir. Çevre etkenlere bu kadar güç pay biçersek de bu aşkın gücüne inancımız azalır.
 
 
Bu bölümde, önceki bölümlerden daha çok seven bir Defne...

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Kiralık Aşk Bilgileri