Geriye Ne Kaldı?

Uzunçorap 4.5.2015 Karadayı
Karadayı

Bu akşam takip ettiğim iki dizi var: Karadayı ve Paramparça. Henüz hangisini bu akşam hangisini daha sonra izleyeceğime karar verebilmiş değilim.  

Paramparça heyecanlı bir yerde kalmıştı, fakat nedense olay örgüsünden kopuk bir durum gibi yorumladığım için kararsızım. Karadayı'da ise artık finale yaklaşıyor, adeta herşey ortaya çıktı. Doğrusu Feride'nin Mehmet Saim gerçeğini öğrenmesi ve bununla mücadeleye başlaması fazla hızlı oldu. Dizi Haziran'da final yapıyor doğru hatırlıyorsam, e kalan 5-6 bölümde acaba ne olacak?  

Dizilerde bazen demlene demlene verilecek olaylar böyle hızlı bir şekilde geçiyor, o zaman insan çiğnemeden lokma yutmuş gibi hissediyor. Vaktiyle Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde de benzer bir şey olmuştu. O finale yakın mahkeme sahnesi aslında ne kadar önemliyken dizide sanki bir ayrıntıymış gibi üstünkörü geçivermişti. Halbuki sırf duruşmada geçen ve ne kadar heyecanlı yabancı filmler var. Yani yapılmayacak iş değildi. Şu sıralar yayınlanan Kara Ekmek dizisinde de benzer bir şey oldu, Asiye pat diye Çetin'e aşık oldu. Halbuki Aşk-ı Memnu dizisindeki gibi gıdım gıdım, oya oya işleyebilirlerdi Asiye'nin yavaş yavaş aşık olmasını, uzun süre kabullenmemesini. 


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Karadayı Bilgileri