Vatanım Sensin'in 'Stavro'su Tuğrul Tülek NTV Radyoya konuk oldu


Vatanım Sensin'in 'Stavro'su Tuğrul Tülek NTV Radyoya konuk oldu
Büyük görüntülemek için buraya tıklayınız. 1 / 1


15.05.2017

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Tuğrul Tülek’i konuk etti. Tülek, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından, projelerinden ve DOT Tiyatro’dan  bahsetti. 

“Üniversiteden mezun olduğum gün, konservatuara gitmeye karar verdim”
 
İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduğu gün, “Ben İngilizce öğretmeni olmayacağım” diyerek 26 yaşında konservatuara gitmeye karar verdiğini söyleyen Tuğrul Tülek, hep hayalini kurduğu oyunculuk hayatına nasıl başladığını anlattı. 
 
On yıldır DOT Tiyatro ailesinde yer alan ve oyunculuğun yanısıra yönetmenlik görevini de üstlenen Tülek, planları arasında uzun metrajlı film çekmek olduğundan da bahsetti. 

“Gerçek yaşımı altı-yedi ay sonra söyledim” 
 
Tülek, “Konservatuar bittikten sonra ne yapacağıma karar vermeye çalışırken DOT’un ilanını gördüm. İlanda ‘30 yaş ve altı’ oyuncu aradıkları yazıyordu. Ben o sırada 31 yaşındaydım. ‘Bu bir işaret galiba, bu seçmeye katılmamam gerekiyor’ dedim. Hatta seçmelere katılması için bir arkadaşıma haber verdim. Daha sonra ’31 yaşında göstermiyorum. Seçmelere ben de katılayım’ dedim ve CV’mde biraz yaşımı küçülterek DOT’un seçmelerine katıldım ve kazandım. Yalan söylemiş oldum, ama gerçek yaşımı altı yedi ay sonra itiraf ettim” dedi.
 
“İki Kişilik Yaz’ oyununu benim için çok doğru bir zamanda oynuyorum” 
Ünlü oyuncu, Gizem Erdem ve Özgehan Özturan’la birlikte oynadığı “İki Kişilik Yaz” oyunuyla ilgili “Benim için bu oyun, hem yaş olarak hem de geçtiği coğrafya olarak çok uygun bir döneme denk geldi. Sırf bu oyun için gitar çalmayı öğrendim. Seyircinin de ilgiyle izlediği bir oyun olduğu için çok mutluyum” dedi. 
Tuğrul Tülek, oyundaki “Bob” karakteriyle Sadri Alışık Üstün Performans Ödülü, 19. Afife Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nce Yılın Erkek Oyuncusu ödüllerine lâyık görüldüğünü sözlerine ekledi.
 
Ayrıca Tülek, “İki Kişilik Yaz” oyununun 1-2 Haziran tarihlerinde DotKanyonda’da tiyatroseverlerle buluşacağını duyurdu. 
 “Stavro’ karakteri hikayeye katkı sağladığı sürece dizide yer almalı”

“Vatanım Sensin” dizisiyle ilgili, “Dönem dizisinde oynamak çok farklı bir duygu. Zaman yolculuğuyla başka bir dünyaya gidiyor gibi oluyorsunuz” diyen Tülek, “Stavro” rolüyle ilgili de “Stavro’ karakteri hikayeye katkı sağladığı sürece dizide yer almalı” dedi.

“Öğretmenliği bırakmayı hiç düşünmüyorum”

Uzun yıllardır oyunculuk dersleri verdiğini söyleyen Tülek, rol aldığı “Alt Tarafı Dünyanın Sonunda” isimli yeni oyunda yönetmenin eski bir öğrencisi olduğunu belirterek “Onun oyununda yer almak benim için çok gurur verici” dedi.
 
Öğretmenliği bırakmayı hiç düşünmediğini de sözlerine ekleyen ünlü oyuncu, “Bu vesileyle güzel buluşmalar olabiliyor. Kendi öğrencilerinizle ortak işler yapabiliyorsunuz” diyerek mutluluğunu paylaştı. 
 

Vatanım Sensin Halit Ergenç Bergüzar Korel Onur SaylakTüm Haberler

 
|< « Önceki 1 2 3 .....123 Sonraki » >|


 


     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ufak Tefek Cinayetler, Oya, Merve

Savaşın aşk cephesinde, sen hangi taraftasın?


     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Sezonun en şık erkek karakteri hangisi?

Sezonun en şık erkek karakteri hangisi?