DasDas'ın konuğu olarak gelen Berliner Ensemble'a yıldız isimlerden yoğun ilgi


DasDas'ın konuğu olarak gelen Berliner Ensemble'a yıldız isimlerden yoğun ilgi
Büyük görüntülemek için buraya tıklayınız. 1 / 2


30.03.2018

DasDas Sahne, yılın en önemli kültür-sanat olayına imza atarak dünyaca ünlü tiyatro topluluğu Berliner Ensemble’ı ağırladı. Brecht’in ölümsüz oyunu ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ni sahneleyen topluluğu izlemek için yıldız isimler DasDas’a akın etti.

Anadolu Yakası’nın kültür-sanat merkezine dönüşen DasDas, pek çok kapalı gişe oyunun ardından büyük bir prodüksiyonu Türkiye’ye getirdi. Dünyanın en köklü tiyatro topluluğu Berliner Ensemble, Bertolt Brecht’in ölümsüz eseri ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ ile DasDas’a konuk oldu. 28-29 Mart tarihlerinde gerçekleşen iki günlük turnenin ilk gününde dünyaca ünlü topluluğa yıldız isimlerin büyük ilgisi oldu.  

Cem Yılmaz, Ozan Güven, Nurgül Yeşilçay, Gökçe Bahadır, Tülin Özen, Boran Kuzum, Melisa Sözen, Hande Doğandemir, Arif Pişkin ve Tansu Biçer gibi ünlü isimlerin katıldığı prömiyerde Berliner Ensemble, yenilikçi ve büyüleyici performanslarıyla dakikalarca ayakta alkışlandı.

DasDas’ın kurucularından Mert Fırat, Didem Balçın ve Koray Candemir’in de yer aldığı bu iki günlük turnenin ilk gününde ekip oyunun ardından seyircilerin sorularını yanıtladı. Berliner Ensemble Türkiye’deki tiyatroseverlerle buluşmanın mutluluğunu ise after-party’de konuklarla paylaştı. 
 

Berliner Ensemble’ın genel sanat yönetmeni Oliver Reese ile yazarlık programı direktörü, önemli çağdaş Alman yazarlardan Moritz Rinke’nin de katıldığı bu unutulmaz iki günlük turne, Anadolu Efes ana sponsorluğunda, Allianz Türkiye’nin ve Goethe Institut’un katkılarıyla gerçekleşiyor.“Çocuğu büyüten mi, doğuran mı?”, “Emek mi, sistem mi?” gibi sosyal sorulara cevap arayan ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’, Berliner Ensemble’ın radikal rejisiyle dünyanın en önemli yorumları arasında gösteriliyor.
 

galeri devam ediyor...

devam »

Ufak Tefek Cinayetler Gökçe Bahadır Mert Fırat Tülin ÖzenTüm Haberler

 
|< « Önceki 1 2 3 .....129 Sonraki » >|
 
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

2017'nin en iyi dizisi hangisi?

Favorin olan afiş hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Yeni filizlenen aşklardan favorin hangisi?

Yeni filizlenen aşklardan favorin hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ekranda görmeyi en özlediğiniz erkek oyuncu kim?

Ekranda görmeyi en çok özlediğin erkek oyuncu kim?