- Söz haber - Söz oyuncuları, dizi için askeri eğitim aldıTolga Sarıtaş, | 1001 Dizi
""
Söz oyuncuları, dizi için askeri eğitim aldı
1 / 2

Söz oyuncuları, dizi için askeri eğitim aldı24.03.2017

Yapımını ‘TIMS&B’nin, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yaptığı Türkiye’nin en büyük prodüksiyonlu asker dizisi ‘SÖZ’ 3 Nisan Pazartesi Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor.
 


Türkiye’de ilk defa Genel Kurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’yla gerçekleştirilen iş birliği kapsamında hayata geçirilen ‘SÖZ’ dizisi bir ‘Özel Kuvvet Timi’nin hikayesini konu alıyor. “Gözün Arkada Kalmasın” sloganıyla dikkat çeken ‘SÖZ’ dizisinin ön hazırlıkları 1 yıldır, çekimleri yaklaşık 2 aydır devam ediyor.
 

 
Dizi için profesyonel eğitim aldılar
 
Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği, senaryosunu Ethem Özışık’ın kaleme aldığı ‘SÖZ’ dizisinde ‘Özel Kuvvet Timi’nin yetenekli üylerine hayat veren oyuncular, çekimler başlamadan önce Çatalca’da zorlu bir eğitime tabi tutuldu.
 
 


2 Hafta Askeri Eğitim Aldılar
 
Özel Kuvvetlerde uzun süre Tim personeli olarak başarılı görevler yapmış emekli eski Özel Kuvvetler mensupları tarafından, 2 hafta süreyle zorlu bir kampta askeri eğitime alınan tüm oyunculara temel askerlik eğitimine uygun olarak, üniforma disiplini, selamlama, nöbet usulleri, üstlerine hitap tarzı, silah taşıma ve kullanma esasları, kişisel bakım ve genel disiplin esasları eğitimi verildi. Tim her ağır eğitim gününden sonra dönüşümlü olarak geceleri nöbet tutarken, değişik arazi ve hava koşullarında (kar, yağmur, çamur, sert rüzgar ve soğuk ) tam teçhizatlı olarak psikolojik ve fiziksel dayanım eğitimi aldı.