TRT1 Dizileri

 

Diriliş Diriliş
Çarşamba - Yeni Sezon / 20:30
122. Bölüm

121 Bölüm: Noyan’ın yeni hamlesi ne olacak? 
Ertuğrul Bey, Ögeday Han’a tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday beklenmedik bir şekilde Ertuğrul’dan Selçuklu’nun sultanı olmasını istemişti.

Almıla ise Hayme’nin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti.

Moğol karargâhında ise Ögeday Han’ın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı. Ertuğrul bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı. Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı.

Turgut ve Bamsı, Almıla’nın aslında Noyan’ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul’a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obası’na doğru yola koyulmuşlardı.
 
Ertuğrul ve alplar, Noyan’dan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası’na gelebilecekler mi? Osman’ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osman’a zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? Ögeday’ın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak?
Dizi Sayfası »
 

Kalk Gidelim Kalk Gidelim
Cumartesi / 20:00
42. Bölüm

42. Bölüm: İşler karışıyor...
Köy meydanında Halim ile Badegül, Şakir ile Dudu ve Veli ile Duru’nun nikahları kıyılırken Meryem düğüne baskın yapar. Amacı düğünü dağıtmaktır. Meryem’in karşısına Seyfettin dikilir, ortam gerilir ve Seyfettin Meryem’e unutamayacağı bir ders verir. Akabinde nikahlar kıyılır, imzalar atılır fakat özellikle Şakir ile Dudu, Veli ile Duru için apayrı bir maceraya ve sorunlar yumağına imza attıklarını çok sonraları anlayacaklardır. Ertesi gün Badegül teyzesinin küs olmasına üzüldüğü için Halim ile el öpmeye gitmek ister. Hacı Hüseyin’in de icazetiyle el öpmesine giden Halim ile Badegül, Meryem tarafından beklenmedik bir şekilde karşılanır. Diğer yandan kız babaları Mustafa Ali ve Halil duygusala bağlayıp içlenmeye devam ederler. Fakat bir anda kızlarını evlendikleri ilk gece kapılarında görünce çok şaşırırlar. Bu şaşkınlığı üzerinden atan Mustafa Ali, krizi fırsata çevirmenin yollarını ararken Halil de kendisine yardım edecektir. Yeni damatlar Şakir ile Veli ise ummadıkları bir durumla karşı karşıya kalırlar.

Dizi Sayfası »
 

Mehmetçik Mehmetçik
Salı / 20:00
1. Bölüm

1. Bölüm: Kazılan Tüneller, Casuslar, Teşkilatçı Direnişi ve İngilize vurulan ilk sille!
Fırındaki patlamadan “Baba Haydar” sayesinde kurtulan “Üsküplü”, Said ve Mevlüt, Kut şehrinin altında konumlanmışlardır. İki ay boyunca tüneller kazan bu gözüpek Teşkilatçılar için nihayet İngilizlere vuracakları “ilk darbenin” günü gelmiştir.

Diğer tarafta şehrin güvenliği için görevlendirilen Hamilton ise, halka ve de ordusundaki Müslüman Hintli askerlere zülüm etmektedir ve bunun intikamını alacak olan Üsküplüdür.

İngilizlerin karargahını patlatırlar, bu arada Üsküplü, İngilizlerin içine soktuğu casusu tarafından aldığı bilgiyi Selman-ı Pak’ta konumlanmış olan Nurettin Bey’e (Paşaya) götürmelidir.

Zira Çanakkale’de kaybeden İngilizler, geri çekilme oyunu ile bu defada Selman’ı Pak’ın savunma düzenini bozmaya ve Bağdat’ı ele geçirmeye çalışacaklardır.

Dizi Sayfası »
 

Payitaht Payitaht
Cuma / 20:00
58. Bölüm

57. Bölüm: Abdülhamid Osmanlı’yı bölmek üzere yapılacak Reval toplantısını engellemek için sefaretlere telefon izni verir. Fuat ve Şivenaz ise Abdülhamid’in yaptığı tertibi bozmaya çalışırlar. Bu esnada Abdülhamid Fuat’ın sadakatini sınamaktadır.

Halil Halid’le Zeynep’in yolları tekrar keşişir. Zeynep Halil Halid’in kendini kaçırdığını zanneder. Kardeşinin intikamının ateşiyle yanan Garo, adamlarıyla, Halil Halid’i kıstırıp etrafını sarar. Halil Halid ateş çemberinden nasıl kurtulacaktır?
 
Şivenaz Naime’yi fikirleriyle zehirlerken, Bidar son derece rahatsızdır. Anne kız arasında tartışma yaşanırken, Bidar’ın kaza sırasında kaybolan broşu Şivenaz’ın odasından çıkar. Şivenaz’ın gerçek kimliği ortaya çıkacak mıdır? Seniha’nın uykularını kaçıran, Mahmut’un Avrupa’dan gelecek gizemli misafiri kimdir?
Abdülhamid’in verdiği telefon imtiyazı işe yarayacak mı ve hain bulunabilecek midir?
Dizi Sayfası »
 

Sıfır Noktası Sıfır Noktası
 / 20:00
1. Bölüm
Dizi Sayfası »
 

Tozkoparan Tozkoparan
Hafta sonu / Gündüz
1. Bölüm
Dizi Sayfası »
 

Vuslat Vuslat
 / 20:00
1. Bölüm
Dizi Sayfası »
 
 


 
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Yeni sezonun yeni dizilerinden en beğendiğin hangisi?

Yeni sezonun yeni dizilerinden en beğendiğin hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ne kadar iyi bir Erkenci Kuş izleyicisisin?

Ne kadar iyi bir Erkenci Kuş izleyicisisin?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Barış Arduç'u yeni projesinde kiminle izlemek istersin?

Barış Arduç'u yeni projesinde kiminle izlemek istersin?