TRT1 Dizileri

 

Diriliş Diriliş
Çarşamba / 20:00
124. Bölüm

123. Bölüm: Ertuğrul'a kutlu vazife
Osman, Teokles ve kızlarını kurtarmak için vuruşmaya girmiş, vuruşurken İlbilge Hatun tarafından kurtarılarak yaralı bir halde obaya getirilmişti. Ertuğrul yaptırdığı tahkikatlardan sonra bu hadisenin arkasında Dragos isminde birinin olduğunu öğrenmiş ve onun derhal bulunmasını emretmişti. Ertuğrul, obaya gelen Moğol devriye birliğinden Hülagü Han’ın vergileri iki katına çıkardığını öğrenmiş, bu sırada küstahlık yapan komutanın elini kesmiş ve bütün meseleleri çözmek üzere Konya’ya doğru yola çıkmıştı…

 
Ertuğrul ve alpları, eli kesilen Moğol komutanının ağabeyi tarafından tuzağa düşürülmüş ve Ertuğrul, Aksakallılar tarafından kurtarılmıştı. Aksakallıların arasına katılan ve orada bir post sahibi olan Ertuğrul’a, kutlu bir vazife verilecektir. Ertuğrul, Türk devleti ve varlığı için hangi mühim vazifeyi üstlenecektir? Bu vazife uğrunda neler yapacak? Ve Bu yolda hangi zorluklarla karşılaşacaktır? 
 
Kendini Çobanoğullarından olarak tanıtan ve obada herkes tarafından sevilip sayılan İlbilge’nin aslında vergi toplamakla ve Söğüt’te yurt tutmakla vazifelendirilen Umuroğulları Beyi Umur Bey’in kızı olduğu öğrenilmişti. İlbilge, babası Umur Bey ve alplarıyla obaya gelmiş, Umur Bey ise Ertuğrul’un otağına girmek istemiş fakat Gündüz tarafından boğazına hançer dayanmıştı. İlbilge bu durum karşısında nasıl bir karşılık verecek? Kayılar ve Umuroğulları arasındaki gerilim nereye varacak? Gündüz, boğazına hançer dayadığı Umur Bey’e ne yapacak? 
 
Diğer yandan Söğüt’te kendini zangoç kimliğiyle gizleyen fakat bir Hristiyan örgütünün lideri olan Dragos ise Ertuğrul’a karşı gizli faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.  Adamı olan Teo’yu Ertuğrul’un obasına gönderip Teokles’i öldürmekle vazifelendirmiştir. Teo bu görevi yerine getirebilecek midir? Gizlice görevlendirdiği adamlar sayesinde Gündüz’ü tefecilik tuzağına düşürüp Ertuğrul’un ailesi içinde sarsıntıya yol açan Dragos, şimdi hangi tuzağını devreye sokacaktır? 
 
 
Dizi Sayfası »
 

Halka Halka
 / 20:00
1. Bölüm
Dizi Sayfası »
 

Kalk Gidelim Kalk Gidelim
Cumartesi / 20:00
46. Bölüm

45. Bölüm: Mustafa Ali'nin başı dertte...

Mustafa Ali ile Seyfettin’in kurduğu plan işe yaramış, Sevda köye dönmeyi kabul etmiştir. Tabii Nuriye ile Nurcan bu fırsatı kaçırmayıp, şehirden köye gelen Sevda’yı laflarıyla epeyce sıkıştırırlar. Diğer yandan Mustafa Ali hırsız süsü vererek girdiği apartmandan kaçmasına kaçar, ama ertesi sabah bambaşka bir belanın ortasına uyanır. Şimdi sıra Seyfettin’in kardeşini bu beladan kurtarmasındadır.
 
Diğer yandan Halil, Ercan’ı Ercan da Şakir’i 15 bin lira vermesi hususunda sıkıştırır. Şakir şantajcının parasını bulamadığı için kahrından köşe başında ağlarken imdadına hiç beklemediği biri yetişir. 
 
Nurcan’ın yoğurtları artık istediği gibi tutmamaktadır. Bu duruma hayıflanırken Hacı Hüseyin, gelininin Meryem’in formülünü çalarak yoğurt yapmaya çalıştığını öğrenir ve Meryem’den helallik almasını ister. Nurcan helallik almak için kolları sıvar ama Meryem’de kapı duvardır. O ise formülü çalanın peşine düşmeyi kafaya koyar. 
 
Badegül ile Halim de son bir kez teyzesinin yanına gidip af dileyip, barışmak ister fakat Meryem onlara tam da beklendiği davranır. Badegül kahrolur. Badegül’ü bu kahırdan ise Nurcan kurtaracaktır.
Dizi Sayfası »
 

Mehmetçik Mehmetçik
Salı / 20:00
24. Bölüm

23. Bölüm: Basra’dan Gelen Kervan

Selman-ı Pak zaferini kazanıp, İngilizleri’i Kut şehrine hapseden Halil albay, yorgun düşen Türk neferini biçare bırakmayacaktır… Basra’dan gelen kervan hem İngilizler’i sarsmak için hem de Türk neferlerin güç kuvvet bulması için önem arz etmektir… Üsküplü, Neccar’ın evinde kıstırılırFatma’nın yardımıyla Kut şehrine giren Üsküplü, Neccar’ın evinde kıstırılır… Hamilton da Neccar’ın evinde bir şeyler olduğunu sezer… Üsküplü bu çemberden çıkmanın bir yolunu bulmalıdır… Mevlüt, Said ve diğerleri Üsküplü’yü çıkarmak için planlarını yapar… Mehmet’in İlk Büyük Görevi Hamilton ilmek ilmek işlediği "Mehmet" planını artık devreye sokar. İlk büyük görevini alan Mehmet, Osmanlı kışlasına sızabilecek midir? Mehmet’e olan aşkından hiç vazgeçmeyen Zeynep ise onu İngilizlerin elinden alabilmek için her fırsatı kollar. Mehmet’i sokakta gören Zeynep, tam ona ulaşacakken, uzun zamandır kendisine karşı bilenen Alisa Zeynep’in yolunu keser. Dizi Sayfası »
 

Payitaht Payitaht
Cuma / 20:00
61. Bölüm

61. Bölüm: Tuzak...

Abdülhamid’in telefon tertibinde duyduğu ihanet onu sarsar. Kim dost, kim düşman sorgulamaya başlar. Halil Halid ve Tatar’ın Rusya’da aradığı adam aslında uzun zamandır peşine düştükleri biridir. Düşmanlarla çarpışırken kadim bir dostları esir olarak karşılarına çıkar. Halil Halid dostunu kurtarmak için kendini feda eder. Halil Halid bu tuzaktan kendini kurtarmayı başarabilecek midir? Abdülkadir ve Naime ticarete girdiklerini herkesten saklarken Seniha öğrenmeyi başarır. Sırlarını saklayacaktır, ama susması karşılığında onlardan isteği bir şey vardır. Bidar birinin ölümüne vesile olduğunu düşünerek vicdan azabıyla  kıvranmaktadır. Gelen bir itirafname Bidar’ı kuşkularında haklı çıkarır. Bidar kabusunun ayak seslerini takip ederken bir kapıya ulaşır. Kapının hemen ardında Şivenaz vardır. Bidar, Şivenaz’ın gerçek yüzünü görebilecek midir? Fuat, yaptığı siyaseti engelleyerek Abdülhamid’i zor durumda bırakır. Ancak Abdülhamid’in yaptığı akıllıca hamle Fuat’la birlikte sefirleri de şaşırtır. Şer ittifakının kurduğu tuzağa düşen Abdülhamid’in, tuzağı tersine çevirecek başka bir planı vardır. Tuzağa düşen kim olacaktır?
Dizi Sayfası »
 

Sıfır Noktası Sıfır Noktası
 / 20:00
1. Bölüm
Dizi Sayfası »
 

Tozkoparan Tozkoparan
Pazar / 17:15
2. Bölüm

1. Bölüm: 10 yaşındaki Mete hastalığı ile mücadele etmek için ailesiyle birlikte İstanbul’dan küçük bir kasabaya  yerleşir.

 
Hayal dünyasında kendisini şahbaz okçu Tozkoparan olarak hayal eden Mete, hem rahatsızlığı hem de annesinin korumacı tavırlarından dolayı bugüne kadar okçuluk yapamamıştır.
 
Fakat şimdi taşındıkları kasabada bu fırsatı yakalayacak ve büyük bir maceranın içine girecektir. 
 
 
Dizi Sayfası »
 

Vuslat Vuslat
 / 20:00
1. Bölüm

1. Bölüm:  “İyi insan” olmak için çıkılan “aşk yolculuğu”nun serüvenleri üzerine kurgulanmış olan ve insani kavramlardan başlayarak derinleşen bir yapıyı konu alıyor.

 
Dizi Sayfası »
 
 


 
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Yeni sezonun yeni dizilerinden en beğendiğin hangisi?

Yeni sezonun yeni dizilerinden en beğendiğin hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ne kadar iyi bir Erkenci Kuş izleyicisisin?

Ne kadar iyi bir Erkenci Kuş izleyicisisin?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Barış Arduç'u yeni projesinde kiminle izlemek istersin?

Barış Arduç'u yeni projesinde kiminle izlemek istersin?