TRT1 Dizileri

 

Aliya Aliya
 / 
1. Bölüm
Dizi Sayfası »
 

Aslan Ailem Aslan Ailem
Pazar / 20:00
1. Bölüm

1. Bölüm: Vedat, karısı Hatice, annesi Hayriye ve üç tane erkek evladıyla otuz yıldır aynı çiftlikte yaşamaktadır. Ortanca oğulları Umut, bir kaç yıl önce daha merkezi bir yere taşınmıştır ama sık sık ailesini ziyarete gelir. Kardeşlerin en küçüğü Mutlu dışında hepsi ekmeklerini eline almıştır. Oğullarıyla gurur duyan Vedat, bu çiftlikte sakin ve huzurlu bir yaşam sürmektedir.

 
Burcu, iş adamı Tayfun Olgun’un fazlaca şımartılmış tek kızıdır. Kredi kartını sihirli değnek sanan Burcu’nun bir insanın hayal edebileceğinden daha lüks bir yaşamı vardır. Derken Tayfun, bir yolsuzluk suçlaması yüzünden yurt dışına kaçar. Böylelikle Burcu’nun yolu Aslan ailesiyle kesişir çünkü soruşturmayı yöneten komiser, evin iki numaralı oğlu Murat Aslan’dır.
 
Bir akşam Aslan ailesi tüm neşesiyle bahçede otururken Burcu çıkagelir. Çiftliğin boşaltılmasını ister. Vedat ve Hayriye dışında kimse bu kızın ne dediğini anlamamıştır. Zira Vedat’ın, Tayfun ile yıllar önceye dayanan bir sırrı vardır ve bundan ailesinin haberi yoktur.
Dizi Sayfası »
 

Diriliş Diriliş
Çarşamba - Yeni sezon / 20:45
92. Bölüm

91. Bölüm: Büyük bir orduyla birlikte Hanlı Pazar’a baskın yapmak üzere gelen Vasilius, Ertuğrul’un tuzağına düşmüş ve Ertuğrul tarafından öldürülmüştür. Ertuğrul şimdi gözünü Karacahisar kalesine dikmiştir. Peki Sultan, Kalenin fethi için ordusuyla Ertuğrul’a destek olacak mıdır? Ertuğrul başsız kalan kaleye Selçuklu sancağını dikebilecek midir?

 
Diğer yandan Ekaterina, kaledeki boşluktan istifade ederek imparatora mektup yazmış ve yetki istemiştir. Ertuğrul’ların ve Çavdar’ların zaaflarını bilen Ekaterina’nın bu talebi imparator tarafından kabul görecek midir? Ekaterina Ertuğrul’a karşı nasıl bir hamlede bulunacaktır?
Dizi Sayfası »
 

Kalk Gidelim Kalk Gidelim
 / 20:00
1. Bölüm

1. Bölüm:  Mustafa Ali, 25 yıl önce köyünden ayrılarak İstanbul'a yerleşmiş, orada evlenmiş ve çocuk sahibi olmuştur. Aradan geçen bu senelerde ailesini, geleneklerini, adetlerini, yaşam tarzını ve hatta türkülerini bile unutmuştur. İstanbul’un gündelik hayatının telaşında anne- babasından öğrendiklerini çocuklarına öğretmemiştir. Hem karısı hem de yirmili yaşlarda olan çocukları Mustafa Ali'nin büyüdüğü ve yetiştiği ortamdan tamamen uzaktır. Fakat Mustafa Ali, yirmi beş yıl aradan sonra birlikte büyüdüğü insanlara ve doğaya mecburen de olsa geri dönecektir.

Dizi Sayfası »
 

Payitaht Payitaht
Cuma / 20:00
22. Bölüm

21. Bölüm: Abdülhamid Mahmut’u bir kez daha huzurundan gönderir fakat Mahmut vazgeçmez. Eski itibarlı günlerine dönmek için Parvus’la işbirliği yapmaya, oyunlar kurmaya devam eder. Onun bu oyunlarında rol alan Seniha Sultan  ve Sabahattin ise sonunda kendilerini Abdülhamid’in karşısında bulur.

 
Murad ve Söğütlü ajanların tuzağından Selim Paşa ve kızı Dilşad’ı kurtarmayı başarır. Ama  aldıkları istihbarat onları daha zorlu bir göreve sokar. Bu görevde en büyük yardımı Ahsen’den alırlar. Ahsen tercüme odasından çıkıp sokaklarda ajan peşinde koşarken bilmeden belki de ölümüne koşmaktadır.
 
Firuze,  Bidar Sultan’dan intikamını almak ve Şehzade Abdülkadir’in gönlüne girebilmek için her yolu denemektedir.  Bidar Sultan’ın bir anlık düştüğü gafletten Abdülhamid onun sayesinde haberdar olur. Daha üzerinden kız kardeşi Seniha Sultan’ın ihanet ağırlığı kalkmamışken Abdülhamid bu kez de karısı Bidar Sultan’ın ihanetiyle sarsılır.
 
Parvus sinsi ve zehirli ajanlarını Payitaht’ın sokaklarına salmıştır. Marco’nun komutasındaki ajanlar yüzünden Payitaht sokakları artık hiç tekin değildir.
 
Parvus’un bir diğer eli de Saraydadır. Mahmut’u kullanarak Şehzade Abdülkadir’i köşeye sıkıştırmayı başarır. Abdülkadir’in hatası, yoksa Herzl’e Kudüs’ün kapılarını mı açacaktır?  
 
Hatice Sultan  büyük bir ümitle Kemalettin’in Sultan Abdülhamid’le konuşmasını beklerken iki aşığın arasına Osman Paşa girer. Hatice’nin, derdinden yataklara düştüğünü öğrenen Sultan Abdülhamid Hatice’ye kendisi sorar, ne istediğini...
 
Hatice Sultan,  Naime Sultan ve Kemalettin’in gözleri önünde aşkını söyleyebilecek midir?
 
Gerfand,  Marco’nun tutsaklığından kurtulmayı başarır. Peşindeki ajanları canı pahasına atlatır, Saraya kadar ulaşır. Ama Abdülhamid’in karşısına çıkmayı başaracak mıdır?
Dizi Sayfası »
 

Yalaza Yalaza
Cumartesi / 20:00
7. Bölüm

6. Bölüm: İbrahim yaptığı yalaza hakkında Settar ile konuşurken, İsmail’in onları duyması işin seyrini değiştirir. Gençler, İbrahim’in kızlarını kendileriyle evlendirmeyeceğini öğrenmişlerdir ve buna karşılık bir oldu bittiyle kızları kaçarak evlenmeye zorlarlar. İbrahim’in kızları bu fikri kabul etmeseler de babalarına bir ders vermek amacıyla bu teklifi bir yalazaya çevirerek kaçmış gibi yaparlar.

İbrahim kızlarının kaçtığını zannederek deliye döner ve bütün kasabanın altını üstüne getirir. Ancak bu arayışta başına hiç de beklenmedik hadiseler gelecek ve iyi niyetle başlayan yalaza giderek içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.
 
Diğer yanda Alev’in başı da Kadir’den yana dertlidir. Kadir, Alev’i almadan kasabadan ayrılmayacağını açıkça belli eder. Buna karşılık, Alev’in de Kadir’den kurtulmak için birtakım planları vardır. Elbette Kadir’in bu planları fark ettiğinden habersizdir…
Dizi Sayfası »