TRT1 Dizileri

 

Diriliş Diriliş
Çarşamba / 20:30
119. Bölüm

119. Bölüm: Ertuğrul’un heybesinde ne var?
Ertuğrul, Sultan Gıyaseddin’in isteğine uyarak Moğol Hanı Ögeday’ın huzuruna elçi olarak gitmeyi kabul etmişti. Noyan ise Kayı Obası’na gelip Ertuğrul’un karşısına çıkmıştı. Sonrasında birlikte Ögeday Han’a gitmek için yola çıkmışlardı.

Komutan Romanos, sulh görüşmesi için Kayı Obası’na gelmişti. Ancak amacının sulh olmadığı sonradan anlaşılmıştı ve vuruşma yaşanmıştı. Bu vuruşmada Bamsı yara almıştı. Günalp ise Almıla’dan şüphelenmişti. Almıla bu yüzden Günalp’ı öldürmeye karar vermişti. Sugay ise evladının mezarını ziyaret etmeye giderken saldırıya uğramış ve zapt edilmişti. 

Noyan ile birlikte çıktıkları yolculukta, Ertuğrul ve alplarını neler bekliyor? Sultan Gıyaseddin, Ertuğrul aracılığıyla Ögedaydan ne isteyecek? Ertuğrul’un heybesinde ne var? Vuruşma esnasında kötü bir şekilde yaralanan Bamsı’nın ahvali ne olacak? Romanos’un cezası kesilecek mi? Sugay Hatun’un akıbeti ne olacak? Almıla, amaçları doğrultusunda nasıl bir hamlede bulunacak? Ertuğrul Bey’in yokluğunda Kayı Obası’nda ahval ne olacak?

Dizi Sayfası »
 

Kalk Gidelim Kalk Gidelim
Cumartesi - 2 Haziran / 20:40
28. Bölüm

27. Bölüm: İftarda köyü bekleyen sürpriz...
Seyfettin ve Sadık’ın iş birliğinden şüphelenen Meryem, Sadık’ı kovar ve Seyfettin’den sütleri tekrar almaya karar verir. Seyfettinler bir kriz masası oluşturup bu durumdan kurtulmanın çaresini aramaya başlarlar. 

Diğer yanda Muhtar ve Halil, Mustafa Ali’nin Veli’ye zeytinyağı fabrikasında el öptürdüğü görüntüleri bulurlar. Muhtar Veli’ye Duru’yu istediği için bu durumu koz olarak kullanmak için Halil’den yardım ister. Halil bunun karşılığından muhtarla bir anlaşmaya varır.

Canberk’in İstanbul’dan eski kız arkadaşı gelir ancak Nurcan’ın arkadaşı olarak tanıtırlar. Şakirler ise işin aslını bilmektedir ve Canberk’in yalanını çıkarmak için fırsat kollarlar. 
 
Evde kadınlar Ramazan için hazırlık yaparlar.
 
Hacı Hüseyin Sadık ve Meryem’i barıştırmak için iftarı köy meydanında organize eder. İftarda bütün köyü büyük bir sürpriz beklemektedir.
Dizi Sayfası »
 

Mehmetçik Mehmetçik
Perşembe / 20:00
17. Bölüm

16. Bölüm: İki düşman karşı karşıya...
Yüzbaşı Şefik ile yaşadığı anlaşmazlığın vatana ihanet boyutuna ulaşması Üsküplü’nün işini zorlaştırmıştır. Cox, Şerif Neccar’ın da yardımı ile Üsküplü’yü ele geçirmeyi başarır. Peki, Cox’un amacı nedir? Bu büyük karşılaşmanın sonucunda Üsküplü Cox’un elinden nasıl kurtulacaktır?

Kardeş kanı akacak mı?
Şamil çavuş ve askerler, Ali kumandanı ve onunla beraber kaçan neferleri Hüsrev Bey’den aldıkları bilgi ile yakalamak üzere çadıra gelirler. Ancak Üsküplü çadırda yoktur. Mehmet ve beraberindekilerin de teslim olmaya niyeti yoktur. Bu karşılaşma kan dökülmeden sonuca ulaşabilecek midir?
 
Üsküplü'nün büyük planı nedir?
Süleyman Askeri Ordusu ile yola çıkacaktır. Artık büyük savaş çok yaklaşmıştır. Üsküplü ve beraberindekiler çok önemli bir vazifeyi yerine getirmek zorundadır. Peki bu vazife nedir? 
 
Hüsrev Bey'in imtihanı...
Evlatları vatan haini olarak ilan edilen Hüsrev Bey, büyük bir acıyla karşı karşıyadır. Şefik kumandan ile yüzleşen Hüsrev Bey, bu tartışmayı kaldırabilecek midir?
Dizi Sayfası »
 

Payitaht Payitaht
Cuma / 20:00
52. Bölüm

48. Bölüm: Abdülhamid’in büyük mücadelesi... Abdülhamid’e karşı başlayan ihtilal alevlenmiş, silahlanan Harbiyeliler Saraya yürümektedirler. Abdülhamid ya tahttan indirilecek, ya katledilecektir.  1. Ordu sokakları tutmuş, halk sokaklara dökülmüştür. Mahmud Paşa isyancılara engel olmaya çalışayım derken kendini ateşin ortasına atar.  

Öte yandan Meyyit, Fehim Paşa  ve adamları Saraya destek için giderken Parvus tarafından tuzağa düşürülürler. Şimdi onlar da tıpkı Abdülhamid gibi bir başka ölüm kalım savaşı içindedirler.

Parvus bütün bunlarla yetinmeyip Abdülhamid’in telgraf hattını ele geçirmiş, Abdülhamid’in hafiyelerine büyük  bir suikastın emri vermiştir. Şimdi hem Abdülhamid’i hem Osmanlı’yı aynı anda bitirmeye her zamankinden daha yakındır.     

Handan, Mehmet Selim’den bebeği kaybettiğini gizlerken, Efsun’un varlığına daha fazla  dayanamaz ve kendini kaybedip ona saldırır.     

Bidar haremdeki dengeleri sağlamaya çalışırken, yeni bir kriz patlak verir. Naime, Hatice ve Kemalettin arasındaki her şeyi öğrenmiştir.

Bu arada Mislimelek’in de Abdülkadir yüzünden hayatı tehlikeye  girer. 

Haremdeki rüzgârlar fırtınaya dönerken, hem içerden hem dışarıdan uğradığı ihanetlerle sarsılan Abdülhamid, hayatını ve tahtını koruyabilecek mi? Payitaht’ın sokak dengelerini korumaya çalışan Fehim Paşa’nın karşısına çıkacak zeki, mahcup, güzel ve gururlu "kibritçi kız" Bulgar göçmeni İrena ile aklı başından gidecek… Paşa’nın müzmin bekârlığı son bulacak mı? 

Dizi Sayfası »
 
 


 
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

2017'nin en iyi dizisi hangisi?

Favorin olan afiş hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Yeni filizlenen aşklardan favorin hangisi?

Yeni filizlenen aşklardan favorin hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ekranda görmeyi en özlediğiniz erkek oyuncu kim?

Ekranda görmeyi en çok özlediğin erkek oyuncu kim?