TRT1 Dizileri

 

Aliya Aliya
 / 
1. Bölüm
Dizi Sayfası »
 

Aslan Ailem Aslan Ailem
Pazar / 20:00
9. Bölüm

8. Bölüm: Burcu kaçırılmış, Aslan Çiftliği’nden götürülürken, Burcu’yu kaçıran adamların hesaplamadığı bir gelişme olur ve son anda onları gören Hatice’yi de yanlarına katmak zorunda kalırlar.

 
Burcu ve Hatice kapatıldıkları yerde mecburi bir dayanışma içine girip kaçış planları yaparken, ikilinin ortadan kaybolduğu anlaşılmış ve arama çalışmaları başlamıştır.
 
Aslan Çiftliği’ndeki partiden dönen Sevgi ve Güneş’i ise evlerinde büyük bir sürpriz beklemektedir. Umut ve Pelin, boşanmak için gerekli işlemlere başlarken gelen kaçırılma haberi gündemlerini değiştirir. Herkes Burcu ve Hatice’yi bulmak için seferber olur ama başlarına gelmeyen kalmaz.
 
Burcu ve Hatice için zaman daralmaktadır. Dört koldan arama  yapan Aslan ailesi Burcu ve Hatice’yi kurtarabilecek mi, yoksa suçluları avlamaya giderken kendileri mi av olacaklardır? Gerilim ve eğlencenin iç içe geçtiği bu serüvenin sonu büyük bir aşkın ve aynı zamanda büyük bir savaşın alevlenmesine de neden olacaktır!
Dizi Sayfası »
 

Diriliş Diriliş
Çarşamba / 20:00
99. Bölüm

98. Bölüm: Ares, Hain Planını Gerçekleştirebilecek mi?
Ertuğrul, Karacahisar Kalesi’nin fetih hazırlıklarına başlamış, Turgut ve Aslıhan’ın düğününün sabahında kaleye saldırmaya karar vermişti. Öte yandan bu izdivaca mâni olmak isteyen Emir Saadeddin ise Aslıhan’ın yardımcısı Esma aracılığıyla Turgut ve Aslıhan’ı zehirletmişti. Düğün büyük bir coşkuyla gerçekleşmiş, Ertuğrul ve alpları düğün biter bitmez Karaca Hisar Kalesi’ne baskın yapmak için harekete geçecekleri sırada Turgut ve Aslıhan’ın zehirlendiğini öğrenmişlerdi.

Ertuğrul bu zehirleme hadisesi üzerine ne yapacak? Zehirleyenleri bulabilecek mi? Bu işten kimi mesul tutacak? Bu hadiseye rağmen Karacahisar Kalesi’ni fethedebilecek mi? Turgut ve Aslıhan’ın akıbeti ne olacak? Kurtulabilecekler mi?
 
Bu hadise karşısında Bahadır Bey’in tutumu ne olacak? Amacına ulaşan Emir Saadeddin bundan sonra ne yapacak?
 
Ares’in planı doğrultusunda kendini farklı bir kişi olarak tanıtıp Kayı Obası’na sızan Titan, hedefi olan Ertuğrul’un oğlu Gündüz’le yakınlaşabilecek mi? Ares, Ertuğrul’un oğlu Gündüz üzerinden kurduğu planında başarıya ulaşabilecek mi?
Dizi Sayfası »
 

Kalk Gidelim Kalk Gidelim
Cumartesi / 20:00
5. Bölüm

4. Bölüm:  Meryem Nurcan’a iflas ettiklerini söyler. Nurcan Mustafa Ali’nin bu gerçeği kendisinden saklamasına mı kızsın yoksa Meryem’den öğrendiğine mi!

Bunun üzerine Nurcan meditasyona başlar ve uzun saatler öyle kalır. Ev halkı Nurcan’ın kilitlenip kalmasından korkarlar. Oysa Nurcan kendisine geldiğinde işler hiç de korktukları gibi olmaz. Nurcan köylü bir geline dönüşmüştür.
 
Diğer tarafta Hacı Hüseyin, Seyfettin’e Mustafa Ali ve Canberk’e çiftlikte bir iş vermesini söyler. İkili bundan böyle çalışıp evlerini geçindireceklerdir. Seyfettin’in kardeşini ezmek için aradığı fırsat önüne gelmiştir.
 
Meryem Nurcan’ın akıbetini görmek için keyifle Hacıların çiftliğine gider ama Nurcan’ın durumunu görünce şok olur.
Dizi Sayfası »
 

Payitaht Payitaht
Cuma / 20:00
29. Bölüm

28. Bölüm: İdam ve tutklama kararları
Abdülhamid’in emriyle idam gerçekleşmiş; Seniha Sultan da Mahmud Paşa’nın acısıyla kavrulmaktadır… Haremde bir başka “yangın” da Naime’nin yüreğine düşer:  Kemalettin Paşa tutuklanmıştır! Üstelik Paşa, kendisine karşı intikam ateşiyle tutuşan azılı bir suçluyla aynı koğuştadır!

 
Yine de hayat devam etmekte, Devlet işleri yürümektedir… Abdülhamid petrol arazilerinin tümünü adeta kamulaştırırken, Hazine-i Hassa’ya alırken, Parvus onun bu hamlesiyle çılgına döner… Karaso ve Herzl’la birlikte olur ve Payitaht'taki gençleri Abdülhamid’e karşı kışkırtarak Yıldız Sarayı’na yürümelerini sağlar.
 
Parvus’un Abdülhamid’in bazı gençleri zehirlettiği haberini dünyaya yaymak için korkunç bir planı vardır! Abdülhamid yüzlerce gencin hastanelik olmasının ve bazılarının hayatlarını kaybetmesinin ardındaki gerçeği araştırır ve doktorlardan bunun nedeninin kolera salgını olduğunu öğrenir. Abdülhamid, bir yandan salgınla başa çıkmaya, insanların hayatını kurtarmaya çalışırken, bir yandan da, uzun zamandır şüphelendiği Gerfand’ın (Parvus) gerçek kimliğini ortaya çıkarmak için, ailesini İstanbul’a getirtir.
 
Öte yanda, Hatice, zindana atıldığı için Paşalık vazifesinden ve Naime’den ayrılmak durumunda kalacak olan Kemalettin’le birlikte kaçıp gitmek için hazırlıklarını yapmaktadır.
 
Kemalettin Paşa zindandaki saldırıdan kurtulup Hatice’ye kavuşabilecek midir?
 
Kolera salgını yüzünden ölüm döşeğinde olan Selim Paşa, Naime ve dahası yüzlerce genç henüz tedavisi keşfedilmemiş bu illetten nasıl kurtulacaklardır?
 
Abdülhamid’in gerçek Gerfand’ın ailesini getirttiğinden habersiz olan Parvus’un, hünkarın huzurunda asıl yüzü ortaya çıkacak mı?
 
Dizi Sayfası »
 

Yalaza Yalaza
Pazartesi / 20:00
13. Bölüm

13. Bölüm: Mahalleli Ejder'e karşı birlişiyor
İbrahim ve kızları Arda’ya kavuşmuşken, Ejder’in eline büyük koz vermekten son anda kurtulurlar. İbrahim’in bu tuzağı farketmesi üzerine Ejder’in planı bozulur. Bu arada Faik dedeye kurban almak için sürüye giren İsmail, köpek tarafından ısırılmış ve garip hareketler yapmaktadır. İsmail acaba kuduz mu olmuştur?

 
İbrahim’den her hâlükârda intikam almak isteyen eski kayınpeder Ejder, bu defa da onun dükkânına göz koymuştur ve bunun için fırıldak Yaşar'ı kullanmaktan çekinmeyecektir. Mahalleli ise İbrahim ve ailesinin Arda’ya kavuşması için her fedakarlığa hazırdır.
Dizi Sayfası »