TRT1 Dizileri

 

Aliya Aliya
Salı / 20:00
4. Bölüm

4. Bölüm: Bosna Hersek Cumhuriyetinin ilanı Sırplar ve Hırvatlar için savaş demektir. Hırvatlar ve Sırplar, Bosna Müslümanlarını yok etmek için var güçleriyle saldırmaya başlarlar. Müslümanlar silahsız ve güçsüzdür. Sırplar düne kadar yan yana, omuz omuza yaşadıkları insanları öldürmekten çekinmezler. 

Alija ve Bosna her yandan, her yönden çember altına alınır. Ya bu çemberi yarıp kurtulacaklar. Ya da hep birlikte yok olacaklar. Zaman hızlı akacaktır artık. Damarda durmayan kan gibi. Kan ve zaman Bosna Hersek için çılgınca bir yarışa girişecektir.

Saraybosna’ya sıkışan Alija için tek hedef vardır: Bir milletin dirilişine vesile olmak...
Dizi Sayfası »
 

Aslan Ailem Aslan Ailem
Pazar / 20:00
19. Bölüm

18. Bölüm: Aslan Ailesi, Pelin’le Umut’un evli olduklarını öğrenen Suzan’a durumu izah etmeye çalışırlar. Suzan sonunda bu evliliğe razı olur ama talepleri vardır. Bu evlilik usulüne uygun tekrar yapılacaktır.

Aslan Ailesi’nde tatlı bir telaş başlarken Burcu ve Murat da kendi evliliklerinin hayalini kurarlar... Ancak tam da bu sırada Murat’ın eski kız arkadaşı ortaya çıkar. Ece’nin de kışkırtmasıyla durumu tamamen yanlış anlayan Burcu, kendini bir anda polisiye bir operasyonun içinde bulacaktır. Günün sonunda iş tatlıya bağlanırken Burcu’yla Murat’ın Hatice’ye büyük bir sürprizleri vardır.
Dizi Sayfası »
 

Diriliş Diriliş
Çarşamba / 20:30
107. Bölüm

105. Bölüm: Ertuğrul fetihten sonra kale içinde yeni nizam dahilinde gerekli düzenlemeler yapmıştır. Kendisine emanet olan Marya’yı ise Artuk’la evlendirmek istemiş ve iki tarafın da rızasını alarak Marya ve Artuk’u evlendirmiştir. Hayme Ana bu nikah sırasında fenalaşarak yere yığılmış ve Ertuğrul’un kolları arasında helallik dileyerek gözlerini yummuştur. Peki Hayme Ana yaşayacak mıdır? Akıbeti ne olacaktır?

Diğer taraftan Bilecik Tekfuru, Ertuğrul’a bir komutanını göndermiş ve Ares karşılığında kendisinden Karacahisar Kalesi’ni geri istemişti. Ares ve Titan’ın izini bulan Atsız ise Ertuğrul’a gördüklerini haber etmeye giderken şehit edilmişti. Ertuğrul’un teklifi reddetmesinden sonra Bilecik Tekfuru ne yapacak? Her yerde tedbir aldıran Ertuğrul hamle yapacak mı? Ares ve Titan’ın Hanlı Pazar’da kuracağı tuzağı önceden sezebilecek mi?
 
Ares’in başına neler gelecek? Ertuğrul, Ares’i her şeyi itiraf etmesi için Konya’ya götürebilecek mi? Olanlar karşısında Emir Saadeddin ne yapacak?
Dizi Sayfası »
 

Kalk Gidelim Kalk Gidelim
Cumartesi / 20:00
15. Bölüm

14. Bölüm: Mustafa Ali’ler ve Meryem, organik köy projesi için köye otuz dört milyon bütçe verileceğini duyunca, sponsorluğu karşı tarafa kaptırmamak için hemen işe koyulurlar. Her iki aile de muhtarı kendine çekmeye çalışırken Halil ise otuz dört milyonu tek başına yönetmek için muhtara baskı yapmaktadır.

Mustafa Ali ve Nurcan bu parayla tekrar İstanbul’a dönme hayalleri kurmaya başlamıştır bile. Meryem’in ise bu parayı Mustafa Ali’lere kaptırmaya hiç niyeti yoktur. Sadık’la bir plan yaparlar ve İzmir’deki firmayı temsil eden kadınları çiftliğe teftişe gönderirler.
 
Mustafa Ali ve Seyfettin, firma ile anlaşmak için kadınları hoş tutmaya çalışır. Sevda ve Nurcan bu durumu yanlış anlar ve kocalarının peşine düşerler. Heyetin kararının açıklanacağı saatte Dal ailesi ve Meryem muhtarlıkta karşı karşıya gelirler.
Dizi Sayfası »
 

Mehmetçik Mehmetçik
Perşembe / 20:00
5. Bölüm

5. Bölüm: Osmancık Taburu yolda büyük badireler atlatıp Bağdat’a gelmiştir. Süleyman Askeri, Bağdat’ta ilk iş olarak aşiretlere gidecek mektupları yollayarak vazifeye başlar. Cepheye gitmek için gerekli planları yapmış bölgenin eşrafı ile toplantı düzenlemiştir. Bu toplantı da plan gereği Hüsrev ve Ömer Osmanlı devletine destek vermeyeceklerini söylemişlerdir. Süleyman Askeri bu planla İngilizlere destek veren aşiretleri ortaya çıkarmayı amaçlamıştır.

Mehmet gizli olarak geldiği Bağdat’ta sandıktan çıkmayı hesaplarken beklenmedik bir durumla karşılaşır. Mehmet aşiretlere gidecek sandıklardan birine gizlenmiştir. Mektupları götüren birlik yola çıkar.
 
Aşiretlere mektup götürüleceğini öğrenen Cox baskın yapıp mektupları ele geçirmek için hareket geçer. Mehmet’in de içinde bulunduğu birlik yolda baskına uğrar. Mehmet ve Said dışında bütün askerler şehit olur. Ancak Mehmet kurtulmayı başarır. Mehmet mektupları alarak oradan uzaklaşır.
 
Baskın haberini alan Süleyman Askeri ise hem Mehmet’in nerede olabileceğini hem de mektupların akıbetini düşünmektedir. Mehmet mektuplarla birlikte çölde bacağındaki yaradan dolayı baygın düşer. Karşısına rüyalarında gördüğü Zeynep çıkmıştır. Süleyman Askeri ise Mehmet’in yerini öğrenmiş çölde Zeynep’in çadırında karşısına çıkmıştır.
 
Mehmet yemin ederek Teşkilatı Mahsusa’ya katılmıştır. Mehmet’in ilk görevi ne olacaktır? Mehmet ile Zeynep arasında neler yaşanacaktır? Mehmet Zeynep’e rüyasında gördüklerini anlatacak mıdir? Said’i bekleyen sürpriz nedir? Cox’un Hüsrev’le ilgili planı nedir? Süleyman Askeri Cox’un yerini öğrenecek midir? 
Dizi Sayfası »
 

Payitaht Payitaht
Cuma / 20:00
39. Bölüm

38. Bölüm: Sultan Abdülhamid, kendini linç etmeye gelen, Parvus tarafından kandırılmış, halkıyla karşı karşıyadır şimdi! Abdülhamid, memleketini satacağına, kaçıp gideceğine  inandırılmış olan halkını nasıl teskin edecektir?  

 
Parvus ise, Abdülhamid’i böylesine zor bir durumun içine sokmanın keyfini sürmektedir… 
 
Abdülhamid, öfkelidir. Parvus’a karşı büyük bir hamle yapar ancak Parvus arkasına Avrupa devletlerini almıştır. Avrupa’daki talebelerimizi tutuklatır… Kendi hürriyetine karşılık onları öne sürer… Bir yandan da Hüseyin Paşa’ya kurdurduğu ordu ile kalleşçe bir plan hazırlar. 
 
Bidar Sultan, oğlu için endişelenirken, gerçek yüzü ortaya çıkan Firuze artık yolun sonuna gelmiştir. Ahsen, Murat’ın evlilik teklifini kabul ederken diğer yandan başka bir evlilik yıkılmak üzeredir, Seniha’nın Mahmud Paşa’nın peşine taktığı hafiye, ihaneti doğrulamıştır ve Mahmud Paşa eşyalarıyla birlikte kapının önünde bulur kendini.
 
Seniha Mahmud Paşa’yı affedecek midir? 
 
Ortadan kaybolan Abdülkadir’i kaçıranlar Parvus’un adamları mıdır? 
 
Parvus ve Hüseyin’in askerleri, Abdülhamid’in haremine saldırdığı anda, hazırlıksız yakalanan muhafızlar Sultan’ı ve haremini koruyabilecekler midir?
Dizi Sayfası »
 
 


 


     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ufak Tefek Cinayetler, Oya, Merve

Savaşın aşk cephesinde, sen hangi taraftasın?


     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Sezonun en şık erkek karakteri hangisi?

Sezonun en şık erkek karakteri hangisi?