Mehmetçik

Yeni bölüm tarihi: 27.11.2018 Salı 20:00 | Yeni bölüm no: 24
Diziye ait sosyal medya hesapları:                  Mehmetçik 24. Bölüm Kanal: Trt1
Tür: Tarihi, Dram
Sezon: 2

Yayın Günü:  Salı
Yayın Saati:  20:00

Yeni Bölüm Tarihi:  27.11.2018
Yeni Bölüm No:  24
Bölüm Bilgisi:  Bu hafta yeni bölüm yayınlanmıyor

Yapım Firması: Bozdağ Film »
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Kamil Aydın
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Uhud Tekin, Mehmet İlker Altınay
Müzik: Zeynep Alasya, Alpay Göltekin

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu (Üsküplü Mehmet), Cansu Tosun, İsmail Ege Şaşmaz (Mehmet), Hakan Vanlı, Ogün Kaptanoğlu (İngiliz Hamilton), İlker Aksum (Cox), Berk Erçer, Özgü Kaya (Zeynep), Dilşad Çelebi, İsmail Hakkı (Mevlüt), Semih Ertürk (Said), Cansu Fırıncı, Tansu Taşanlar, Fatih Dönmez, Emre Narcı, Yiğit Uçan, Burak Alp Yenilmez, Atakan Yarımdünya, Gökhan Karacık, Yıldırım Gücük, Hakan Örge, Mehmet Çelik, Yevlayiva Dedova, Uğur Karabulut (Niyazi), Serdar Gökhan (Hüsrev), Mirza Bahattin Doğan, Emre Başer, Meriç Başaran, Alican Yılmaz, Lebip Gökhan, Muhammed Raşid Baran, Gamze Özçelik (Elizabeth), Kaan Taşaner (Süleyman Askeri)

Konu:  Dizi, "Birinci Cihan Harbi"ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayali devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikayesidir. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburuna katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir. Birinci cihan harbine hazırlanan Osmanlı devletinde, Mehmet ve arkadaşlarının tek hayali devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşudur.

Tarihçe:  
  • Mehmetçik dizisi  'Kutlu Zafer' sezon başlığıyla ve gün ve bölüm numarası değişikliğiyle 2. sezonuna başlıyor, Dizi yeni sezonunda perşembe yerine salı akşamları ekrana gelecek. Yeni sezon ilk bölüm 23 Ekim 2018 Salı akşamı.
     
  • Mehmetçik Kutülamare dizisi 7 Haziran2018 Perşembe akşamı yayınlanan 19. bölümüyle 1. sezon finalini yaptı.

  • Mehmetçik Kutül Amare dizisi 18 Ocak 2018 tarihinde yayına başladı.


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Mehmetçik Bilgileri