Payitaht Haberler

Büyük görüntülemek için buraya tıklayınız. 1 / 1

Payitaht Abdülhamid dizisi tanıtıldı19.02.2017

TRT 1 Kanal Koordinatörlüğü, 17 Şubat 2017, Cuma günü Çırağan Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısı ile ekrana gelecek yeni yapımı Payitaht “Abdülhamid” dizisine dair tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Öğle yemeği eşliğinde gerçekleştirilen buluşmaya Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan ve dizinin yapımcı, yönetmen ve başrol oyuncuları katıldı.TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren yaptığı konuşmada tarihin merak edilen dönemlerine ışık tutan Seddülbahir, Büyük Sürgün Kafkasya, Diriliş Ertuğrul ve Filinta gibi halkın büyük beğenisini kazanmış ve reyting rekorları kıran dizileri ekrana getiren TRT’nin iddialı bir yapıma daha imza attığını belirterek bu vatanın uğrunda bedel ödeyen ecdadımızın bizlere birer emaneti olduğunu ve yüzyıllarca bu topraklarda hüküm sürmüş atalarımızın her birinin mücadelesinin bizler için birer ders niteliğinde olduğunu söyledi.
 Dizinin Ana Teması: Mücadele
 
Uzun zamandır merakla beklenen Payitaht “Abdülhamid” dizisin ana teması Osmanlı Devleti’nin var olma mücadelesi olacak. Yapım, 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak bu zorlu süreci “Ulu Hakan” unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatını ekrana getirecek. Dizi, dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları anlatacak.
 

 
Sinematografik bir dile sahip olan dizide, 1896 yılından itibaren, Abdülhamid Han’ın yaşadığı önemli olaylar kronolojik bir sırayla izleyici ile buluşacak. Osmanlı’nın zaferi ile sonuçlanan “Yunan Harbi”, Filistin topraklarının Sultan’dan istenildiği 1. Siyonist Kongresi; Abdülhamid’in en önemli eserlerinden biri olan Hicaz Demiryolu çalışmaları gibi tarihe damga vuran olaylar ekrana gelecek.
 
 


“Payitaht Abdülhamid”in ilk bölümü 24 Şubat Cuma günü saat 20.00’de TRT 1 ekranında yayınlanacak.

Payitaht Bülent İnal Özlem Conker Can SipahiTüm Haberler

 
|< « Önceki 1 Sonraki » >|


 


     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Yeni dizilerden en ilgi çekici olan hangisi?

Yeni dizilerden en ilgi çekici olan hangisi?


     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Sezonun en şık erkek karakteri hangisi?

Sezonun en şık erkek karakteri hangisi?