Şahane Damat nasıl başladı, Kış Güneşi nasıl bitti?

Işınla Bizi Scotty 22.6.2016 Şahane Damat
Şahane Damat

EURO 2016 ve Ramazan'ın etkisi reyting listelerinde görülmeyi sürdürüyor. Yaz sezonunda, kışa göre izleyici ilgisi zaten azalıyorken bu ekstra faktörlerle oranlar gittikçe azalmaya başladı. 

 
Sezon ortasında haftanın en kalabalık günlerinden biri olan Salı'da dün akşam sadece Hayat Şarkısı, yeni giriş yapan Şahane Damat ve yayın saati 23.15'e kaydırılan Kış Güneşi vardı. Oranlar bu zayıf rekabet için oldukça düşüktü ama bunun en büyük nedeni Türkiye'nin çok kritik EURO 2016 maçıydı elbette.  O kadar ki Türkiye-Çek Cumhuriyeti karşılaşması tüm gruplarda çok yüksek oranlarla birinci olmakla kalmadı, özellikle AB grubunda teknik direktörler ve futbolcuların açıklamaları ve EURO 2016 Özel programları da listeyi yoğun şekilde etkiledi.
 
Akşamın varlık gösterebilen tek dizisi Hayat Şarkısı oldu. Kanal D'nin sevilen dizisi sezon finaline bir kala TOTAL'de 3.51 reyting, AB'de 3.87 reytingle üçüncü ve ABC1'de 4.24 reytingle ikinci sırada yer aldı.
 
Star Tv'nin yeni romantik-komedisi Şahane Damat oldukça zayıf bir  başlangıç yaptı. Başrollerinde Burcu Özberk ve Ali Ersan Duru'nun yer aldığı, Osman Sınav'ın yapımcılığını üstlendiği dizi, diğer güçlü etkiler olsa da diziler açısından rekabetin çok düşük olduğu bu akşamda TOTAL izleyici grubunda 2.71 reytingle 12, AB'de ise 2.22 reytingle ancak 19. sırada yer alabildi. ABC1'de de 2.63 reytingle 13. oldu. Hiçbir grupta 10.0'lık izlenme payına ulaşamadı.
 
Önümüzdeki hafta böyle bir yoğunluğa denk gelmeyeceği için daha iyi bir sonuç alabilir. Yine de yayıncı kanalı Star Tv'nin ilk bölüm için bu sonuçlardan memnun olduğunu düşünmek mümkün değil.

Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar