Gecenin Kraliçesi 1001 Yorum

Sonra Ne Dersen Eyvallah

 
Uzunçorap
18.1.2016
1 /

Gecenin Kraliçesi'ni izlemeyi hiç düşünmemiştim. Kiralık Aşk'ı izlemeye başlayalı beri izlediğim tüm dizileri birer birer bırakmıştım, Kiralık Aşk'a sadık bir aşık olarak. Sonra ne olduysa, bir işle uğraşırken televizyonu açtım, ntv'de oyunculardan biriyle ilgili belgesele rastladım. Belgesel demek de doğru mu, daha çok söyleşi. Ama belgesel denmiş, öyle devam edelim. Bir yandan iş, bir yandan belgesel izlerken orada anlatılan bazı şeyler hoşuma gitti. (Belgesel konusundaki yorumlar alanında öznel fikrim: Sonuçta diziler ticari işler. Bu da ticari bir hamle. Eskiden "sinema başka" diyen dizi oyuncularına gücenirdim, bizim izleme emeğimize saygı nerede diye galiba, fakat şimdi reytingler yüzünden savrulan çok dizi oluyor, bu Kiralık Aşk'ta bile böyle, film olsa şeker şükela olabilecek bir dizi, sezonlarca uzayacak diye, neyse işte.) Bir de fragmanda mekânlar da hoşuma gitmişti. Biraz da yeni bir dizi izlemiş olayım diye belki de. 

Gecenin Kraliçesi doğrusu klişe konusuna rağmen kolayca aktı gitti, izletti kendini. Kartal'a bağımlı histerik kıskanç eş, vefat etmiş karısını unutamamış baba Aziz, yetenekleri hırslarına yetmeyen, bir nevi kiyafetsiz muhteris oğul, hala, enişte, ev ahalisi, hepsi dozundaydı. Sanki dizilerde artık şöyle bir şey yapıyorlar: Nasıl ki artık bir sürü yıldız oyuncu bir dizide bulunuyorsa, bir sürü klişe konu da bir dizi hikayesi içinde harmanlanıyor. Gecenin Kraliçesi de eski Türk filmlerden biriyle başladı adeta, galiba adı Haram olan film. Sonra da bir Aşk-ı Memnu versiyonuyla devam edecek. Bakalım köşkün içinde izleyicileri neler bekliyor. Fragmana göre Selin karakteri Kartal'ı kolayca affedecek, aşkına tekrar inanacak. Bu da güzel. Klişeler en azından işlenişte biraz yıkılsın  giriş başka olsa da gidişatta yeni bir şeyler; farklı açılımlar, farklı kombinasyonlar yapılsın.

 
  Diziler   Gecenin Kraliçesi Meryem Uzerli Murat Yıldırım Uğur Polat

Yazarın Tüm "Gecenin Kraliçesi" Yazıları

 
|< « Önceki 1 Sonraki »>|

Yazarın Tüm Yazıları

 
  Haftanın dizi gündemi Baba Candır
  Baba Candır
  16.5.2017

  Yılın 20. haftası (15 Mayıs - 21 Mayıs 2017) 2 final, 1 saat değişikliği, 2 yayınlanmayan yeni bölüm ve yayınlanan yeni bölümler ile... Devam»

  Haftanın dizi gündemi Evlat Kokusu
  Evlat Kokusu
  10.5.2017

  Yılın 19. haftası (8 Mayıs - 14 Mayıs 2017) 1 final, 1 gün ve 3 saat değişikliği ile yine kıpırtılı bir hafta. Bu hafta akşam kuşağında 32 dizi yay... Devam»

  "Seni Kimler Aldı" nasıl başladı? Seni Kimler Aldı
  Seni Kimler Aldı
  7.5.2017

  Dizinin yayınlandığı geçen pazar yani 30 Nisan akşamı ortalarına denk geldim ve bir süre izledim. Evin büyük oğlu Talat (Serhan Yavaş) ... Devam»

|< « Önceki 1 2 3 .....58 Sonraki » >|