Poyraz Karayel 1001 Yorum

Yapım firmaları nasıl bir sezon geçirdi

 
Işınla Bizi Scotty
Işınla Bizi Scotty'nin Twitter Hesabı
        IB_Scotty
30.5.2016
1 / 5

Sezon sonuna doğru yaklaşırken sezon boyunca bazı yapım firmalarının performansları nasıl oldu biraz yakından bakalım.

 
Geçtiğimiz yıllar boyunca  "Yaprak Dökümü", "Aşk-ı Memnu", "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Ezel", "Kara Dayı"  gibi unutulmaz projelere imza atan Ay Yapım bu sezon iki dizisiyle ekranlarımızdaydı. Bunlardan ilki tanıtımları maden ocakları üzerinden yapılan ve bu bakımdan çok ilgi çeken, aynı zaman da Burak Özçivit'in star gücünden faydalan "Kara Sevda"ydı. "Kara Sevda" ilk bölümünde beklenen reytinge ulaşamamış ve çok iyi eleştiriler alamamış olsa da kısa sürede toparlandı. Dizi sadece her hafta Çarşamba akşamları ilk üç-dört program arasında yer almakla kalmadı, aynı zamanda kanalı Star Tv'nin sezon boyunca en başarılı, en istikrarlı işlerinden biri de oldu.
 
Ay Yapım'ın diğer projesi, Atv'de ekrana gelen bir dönem dizisi olan "Analar ve Anneler"di. "Kara Sevda"da olduğu gibi bir star gücüne sahip olmasa da Okan Yalabık, Binnur Kaya, Sinem Kobal, Hazar Ergüçlü, Metin Akdülger gibi etkileyici bir kadroya ve ilgi çekici bir konuya sahip olan dizi bir türlü beklenen izlenme oranlarına ulaşamadı. Her hafta daha çok kan kaybı yaşadı ve ancak sekizinci bölüme kadar ekranda kalabildi.
 
İki dizisinden birini başarıyla ikinci sezonuna taşıdığı düşünülürse Ay Yapım için 2015-2016 sezonu olumlu geçti denebilir ama önceki yıllarda hemen her projesi olay yaratan bir yapım firması için gösterişten uzaktı diyebiliriz.
  Diziler   Poyraz Karayel İlker Kaleli Burçin Terzioğlu Musa Uzunlar

Yazarın Tüm "Poyraz Karayel" Yazıları

 
|< « Önceki 1 2 Sonraki » >|

Yazarın Tüm Yazıları

 
|< « Önceki 1 2 3 .....69 Sonraki » >|
 
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

2017'nin en iyi dizisi hangisi?

Favorin olan afiş hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Yeni filizlenen aşklardan favorin hangisi?

Yeni filizlenen aşklardan favorin hangisi?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ekranda görmeyi en özlediğiniz erkek oyuncu kim?

Ekranda görmeyi en çok özlediğin erkek oyuncu kim?