Bu yaz izleyeceğimiz dizilere yakından bakalım

Işınla Bizi Scotty 13.6.2018 Kalbimin Sultanı
Kalbimin Sultanı
Bu yaz sezonunda, önceki yıllara göre ekranda daha az dizi izleyeceğiz. Yaz aylarında izleyicinin de çoğunlukla tercih ettiği gibi, komediler ve romantik-komediler ağırlıkta olacak. Önümüzdeki haftalarda ekrana gelmeye başlayacak olan dizilere yakından bakalım.

 
4N1K
 
Ödüllü genç yazar Büşra Yılmaz'ın kitabından uyarlanan ve filmleriyle de başarı yakalamış olan 4N1K, FOX'ta "4N1K İlk Aşk" adıyla yeni maceralarına hazırlanıyor. Beş genç arkadaşın aşk, okul ve aileleriyle ilgili yaşadıklarının anlatılacağı gençlik dizisinin yapımı Fabrika Yapım'a ait. Gözde Mutluer, Atakan Hoşgören, Burak Yörük, Sina Özer, Cihan Şimşek, Cemrehan Karakaş ve Eslem Akar'ın başrollerinde yer aldığı kadroda ayrıca Bülent Alkış, Zeynep Özder, Emir Benderlioğlu, Beyti Engin, Aybanu Aykut, Hakan Haksun, Firuzan Aydın, Tuğçe Kıltaç ve Meral Asıltürk gibi deneyimli isimler de yer alıyor.
 
Senaryosunu Ferhat Ergün’ün kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Murat Onbul’un oturduğu projenin tasarımı ise Tolga Afşin Kaya'ya ait.
 
Yayına başlamak için gün sayan dizinin ilk tanımı da yayınlandı.
 
Konusu: 
Yaprak, çocukluktan beri kızlar dünyasından uzak, yanı başındaki dört adamdan oluşan rengarenk bir dünya kurmuştur kendine. Bir gün bu dünya, gizemli bir biçimde hayatına giren Barış’ın oyunlarıyla değişir. Bu değişim, onu kendisine ve kızlar dünyasına doğru bir keşfe çıkarır. Artık bir seçim yapmak zorundadır; ya bir ‘masal prensi’ni ya da ‘gamzeli kahraman’ı seçecektir… 
Aşktan, okuldan, ailelerinden yana tam manasıyla bela mıknatısı olan; her zorluğu birbirlerine tutunarak aşan bu beş gencin; çocukken verdikleri o söz, her arıza durumda yineledikleri o cümle, hikayemizi en iyi şekilde özetlemektedir aslında: BİRİMİZ KIZIMIZ, KIZIMIZ HEPİMİZ İÇİN!
  

Darısı Başımıza
 
Show Tv'nin bu yaz sezonunda ekrana gelecek iki romantik-komedisinden biri olan Darısı Başımıza bir Gold Yapım projesi. Ozan Dolunay, Elif Doğan ve Devrim Yakut'un başrollerini paylaştığı dizinin kadrosunda ayrıca Açelya Topaloğlu, Özgün Karaman, Nergis Kumbasar, İbrahim Kendirci, Sevinç Erbulak, Dilek Çelebi, Ulvi Alacakaptan, Yüksel Ünal, Burak Can, İlay Erkök, Gizem Ergün, Eda Başlamışlı gibi çok sayıda sevilen oyuncu yer alıyor.
 
Senaryosunu Deniz Dargı’nın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Barış Yöş’ün oturduğu ve ilk tanıtımının yayınlandığı dizinin yayın tarihi henüz belli değil.
 
“Bir tutam aşk, bir yudum mutluluk ve bolca kahkaha!” mottosuyla yola çıkan Darısı Başımızanın ’konusu:
Ömrünü çocuklarına adamış, fedakâr bir anne olan Zerrin’in (Devrim Yakut) hayattan tek beklentisi çocuklarının mutlu yuvalar kurduklarını görebilmektir. Zerrin yakın zamanda çocuklarının mürüvvetini görmeyi beklemezken, Öykü’nün (Elif Doğan) evleneceği haberini vermesiyle dünyalar onun olur.
 


 

 


 

Elimi Bırakma
 
Uzun zamandır "Miras" adıyla bilenen TRT 1 projesi, isim değiştirerek "Elimi Bırakma" adını aldı. Dizinin kadrosu netleşti; hatta ilk tanıtımı da hızla yayınlandı.
 
Üs Yapım tarafından hazırlanan Elimi Bırakma, şu anda yaz ekranında yer alacak dram türündeki tek dizi olma özelliğini taşıyor.
 
Kısa süre önce final yapan Fazilet Hanım ve Kızları'nın Sinan'ı Alp Navruz ve Paramparça ile tanıyıp son olarak Vatanım Sensin'de izlediğimiz Alina Boz'un başrollerini paylaştığı projenin kadrosunda Seray Gözler, Burak Tamdoğan, Dolunay Soysert, Ertuğrul Postoğlu, Ebru Aykaç, Gökçe Yanardağ, Cemre Gümeli , Batuhan Ekşi gibi çok sayıda sevilen oyuncu yer alıyor. 
 
Yönetmenliğini Sadullah Celen'in üstlendiği dizinin senaryosu ise Volkan Yazıcı ile Zeynep Nilüfer Aydın'a ait.

Dizinin konusu ya da hikaye hakkında henüz resmi bir paylaşım yapılmadı. 

"Hayat bazen kaybettiğin yerden başlar." 
 
Erkenci Kuş
 
Gold Yapım, Demet Özdemir'le romantik-komedi serisine devam ediyor. Daha önce aynı iş birliğinin ilk ürünü yine Star Tv'de ekrana gelen Çilek Kokusu ve ikincisi ise FOX'un geçen sezonun başarılı işlerinden olan No: 309'du. Bu kez Özdemir'e, son olarak Dolunay'da izlediğimiz Can Yaman eşlik ediyor. 
 
Yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın, senaristliğini ise Ayşe Kutlu’nun üstlendiği, Erkenci Kuş'un kadrosunda ayrıca Özlem Tokaslan, Cihan Ercan, Öznur Serçeler, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Sevcan Yaşar, Ali Yağcı, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Sibel Şişman ve Tuan Tunalı yer alıyor.
 
Demet Özdemir; üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulamayınca bakkal dükkanı sahibi olan babasına yardım eden deli dolu, hayalperest Sanem karakterine hayat veriyor. Genç oyuncu Can Yaman ise dünyaca ünlü bir fotoğrafçı olan Can karakterini canlandırıyor.
 
Dizide; reklam ajansında işe başlamak zorunda kalan Sanem ve reklam ajansı sahibi olan babasının koltuğuna geçen Can'ın arasındaki engellerle dolu tutkulu aşk izleyenleri etkisi altına alacak.
 
Star Tv'de ekrana gelecek olan ve yayın tarihi henüz belli olmayan Erkenci kuş'un ilk tanıtımı yayınlandı.
 


 

  

Meleklerin Aşkı
 
Yeniden komediye dönen usta oyuncu Oya Başar'ın yanı sıra, son olarak İstanbullu Gelin'de izlediğimiz Berkay Hardal ve Tutsak'da izlediğimiz Gülper Özdemir dizinin başrollerini paylaşıyor.
 
Süreç Film'in yapımını üstlendiği, romantik-komedi türündeki dizinin yönetmen ve senarist koltuğunda, benzer türde daha önce de başarılı projeler üretmiş olan Ersoy Güler oturuyor.
 
Didem Balçın, Toygan Avanoğlu, Serkan Kuru, Alihan Aracı, Rümeysa Arslan, Özlem Mahmutoğlu, Ebrar Alya Demirbilek, Deniz Kaynak, Arda Adil Görgen dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.
 
Show Tv'de ekrana gelecek olan Meleklerin Aşkı'nın yayın tarihi henüz belli değil.
 
Konusu: Büyük kızı ve damadına kızıp huzurevine yerleşen ve Yağmur’u (Berkay Hardal) öz oğlu gibi seven Rukiye (Oya Başar), Melek (Gülper Özdemir) ve Yağmur’u evlendirebilmek için türlü planlar yapar. Ama kaderin cilvesi Rukiye’nin işini kolaylaştırır. Çünkü Yağmur; huzurevine adeta bir melek gibi yetişen Melek’e daha ilk görüşte aşık olmuştur.
 
Kalbimin Sultanı
 
Star Tv'nin, hikayesi Osmanlı döneminde geçen dizisi aynı zamanda romantik-komedi özellikleri de taşıyor. Maya Productions International’ın yapımcılığını üstlendiği proje, ilk Türk - Rus ortak dizi projesi.
 
Başrollerini Ali Ersan Duru ve Aleksandra Nikiforova’nın paylaştığı Kalbimin Sultanı'nda ikiliye, Emel Çölgeçen, Tansel Öngel, Beste Kökdemir, Tuncel Salman, Taner Rumeli, Bülent Seyran, Sadi Celil Cengiz başta olmak üzere  Rusya’da  birçok önemli projede yer almış  Shcherbina Dmitry, Rudensky Andrey, Sokolovsky Alexander gibi Rus ve Türk başarılı oyuncular eşlik ediyor.
 
'Eşine masallarda rastlanacak bir aşk masalı' olma iddasındaki dizi, bir cihan hükümdarı ile hapis gibi gördüğü hareme muhbir olarak girmek zorunda kalan Rus Anna'nın aşkını konu alıyor.
 
Sultan'ın haremine, çocuklarının mürebbiyesi olarak girecek olan Anna ve Sultan Mahmut'un hikayesi, Yul Brynner ve Deborah Kerr'in oynadığı 1956 yapımı 'Kral ve Ben' filminin konusuyla benzerlikler taşıyor.
 
Kalbimin Sultanı bu akşam (13 Haziran Çarşamba) Star Tv'de başlıyor. 
 


Paylaş

Yorum yapın